İSVEÇLİ BİR KADIN OĞLUNU 30 YIL EVDEN DIŞARI ÇIKARMADI

Bugün 70’li yaşlarda olan İsveçli bir kadın 30 yıl önce eve hapsettiği oğlunun dışarı çıkmasına izin vermedi. Oğlunu kilitli bir oda da tuttu. Olay, kadının hastalanarak hastaneye yatması üzerine evi ziyaret eden akrabası bir kadın tarafından ortaya çıkarıldı.

İSVEÇLİ BİR KADIN OĞLUNU 30 YIL EVDEN DIŞARI ÇIKARMADI
İSVEÇLİ BİR KADIN OĞLUNU 30 YIL EVDEN DIŞARI ÇIKARMADI Admin
Bu içerik 716 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç’te zaman zaman ilginç olaylar, trajediler ortaya çıkarılıyor. Bu okuyacağınız haberde  bu türden, bir nev trajedidir. Bugün 70’li yaşlarda olan İsveçli bir anne 30 yıl önce bir odada kilitli olarak tuttuğu erkek çocuğunu hiç dışarı çıkarmadı. Şimdilerde 41 yaşında olan kişi, 11 yaşında 7’nci sınıf öğrencisiyken evde bir odaya kapatılan çocuk, annesinin hastalanarak hastaneye yatmasını öğrenen ve evi ziyaret eden bir akrabası kadın tarafından perişan halde bulundu. Akrabası olan kadın olayı polise bildirerek yardım istedi.

Kadın, “Evin kapısına geldiğim zaman içeriye girmekte tereddüt ettim. Bu evi 29 yıldan fazla bir süre önce terk etmiştim. O zaman gerekli yerlere haber vermiştim ama hiç kimsebeni ciddiye almamıştım. İşimdi çok fena bir biçimde kızgınım” diyor.

Akraba olan kadın eve girdiği zaman evin içinin korkunç koktuğunu, darman dağınık olduğunu ve kişiyi mutfakta loş bir köşede bacağında yaralar oluşmuş ve perişen bir biçimde bulduğunu basına açıklıyor.

Olay geçen Pazar günü yaşanıyor. Akrabası olan kadın, erkeğin bakıldığı hastaneyle gündüzleri temas kurduğunu belirterek, “Hastanede sakin ve kendisini iyi hissediyor. Yemek yiyor, yemek ve ameliyat edilmiş durumda” diyor.

 Akraba Kadın, aynı zamanda pazar günü eve ilk gelen ve adamı apartman dairesinden çıkarmayı başaran kişiydi. Akraba, pazar günü eve geldiğinde adamın psikolojik olarak çok kötü durumda olduğunu ve hastaneye  götürülmesi için hazırlandığını söylüyor ve ekliyor, “Ama bunun bu kadar kötü olacağını hiç düşünmemiştim” diyor.

Akraba kadın, “Korkabileceği, hatta saldırgan olabileceği gerçeğine hazırlıklıydım. Yıllardır neler olduğunu ya da yaşadığını asla bilemezsiniz. En çılgın hayal gücümle ona fiziksel olarak ne olduğunu asla hayal edemedim. Çok kötü durumdaydı. Kesinlikle hiç tıbbi bakım görmedi. Annesi, daireye kimsenin girmesine izin vermedi” ifadelerini kullanıyor.

İsveç anne ogul ev hapsi 30 yıl akraba kadın çocuk
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ