İSVEÇ’TE EVE HAPSEDİLEN KİŞİNİN KIZ KARDEŞİ ANLATIYOR

Annesi tarafından eve hapsedilen kişinin kız kardeşi olayı Expressen gazetesine anlatıyor: “Annem, kardeşimi 28 yıl dışarı çıkarmadan, kimseyle görüştürmeden evde hapsetti. Pazar akşamı ilk kez eve geldiğim de kardeşimi dişsiz ve vücudunda yaralarla buldum.”

İSVEÇ’TE EVE HAPSEDİLEN KİŞİNİN KIZ KARDEŞİ ANLATIYOR
İSVEÇ’TE EVE HAPSEDİLEN KİŞİNİN KIZ KARDEŞİ ANLATIYOR Admin
Bu içerik 594 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Expressen gazetesine 20 yıldır kardeşini görmediğini, annesinin oturduğu evi ziyaret etmediği belirten kız kardeş, “Annem, ilk çocuğu 1,5 yaşında ölünce ondan sonra doğan kardeşime aynı adı verdi. Sandı ki, ölen çocuğu geri geldi. Kardeşim bu evde 13 yaşından itibaren dış dünya ile bağlantısını keserek yaşadı. Pazar günü akşamı eve ilk kez geldiğim zaman, daire karanlıktı. İçeriye ‘hey, kimse yok mu’ diye seslendiğim zaman adımı birkaç kez tekrarladığını duydum. İçerisi tarif edemeyeceğim kadar dağınık ve kokuyordu. Mutfakta sokak ışıklarının yansımalarından silüetin gördüm. Köşede bir koltuğa oturmuş, bacakları yara içindeydi. Beni görünce adımı tekrar birkaç kez tekrarladı” diye anlatıyor.

Kardeşinin psikolojik olarak stresli ve endişeli aynı zamanda korkulu gözüktüğünü fakat kendisini görmesinden yüzünün memnun göründüğünü belirtiyor. Kardeşini sakinleştirmeye ve korkmasına bir neden olmadığına ikna etmeye çalışıyor.

Kişi 13 yaşlarında 7’nci sınıfa başladığı zaman annesi tarafından okuldan alınarak izole bir yaşamın içerisine sürükleniyor. Çok ender olarak gece geç saatlerde dışarı çıkarılıyor. Kişi ne komşularını ne de komşuları onu tanıyor.

Kız kardeşine göre kardeşi oldukça normal bir insan ve psikolojik nedenle evde hapsedilmiş değil. Fakat o kadar zihinsel olarak çökmüş ki bu duvarların dışındaki toplumla hiçbir bağlantısı yok, onu tamamen bir mezhep lideri gibi kontrol edebildiğini dile getiriyor.

Kişi, tedavisi ve kontrol için Karolinska Üniversite Hastanesi’ne kaldırıldı. Kişiyi, Psikolojik olarak inceleyen doktorlar gayet normal bir yapısı olduğunu söylüyorlar.

Kız kardeş, “Annemin her zaman bir takıntısı vardı ve ben sadece bir buçuk yaşındayken bir çocuğunu, ağabeyimi kaybettiği için aşırı korumacı oldu. Yeni bir oğlu olduğunda, onu ağabeyimle aynı adla vaftiz etti ve bize her zaman oğlunu geri aldığını söyledi” ifadelerini kullanıyor.

Kız kardeşe göre, “erkeğin kendisine geri dönen oğlu olduğu gerçeği de damgalanmış olmalı” diyor. Kız kardeşi onula oldukları yılları, “Tamamen normaldi. Bazen yeni insanlara biraz utangaçtı, ama hiç de olağandışı bir şey yoktu. Bahçede oynayarak ve birlikte çok zaman geçirdik” diye tanımlıyor.

Polis, anneyi çocuğunu evde alıkoymak, hürriyetinden yoksun etmek ve acı vermek gibi yasa maddelerinden sorgulama yapacağını ve dava açılacağını beyan ediyor.

İsveç ev hapsi kız kardeş Expressen Gazetesi anlatmak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ