İSVEÇ’TE KORONDAN YAŞAMINI YİTİRENLERİN SAYISI 7 BİNİ GEÇTİ

İsveç’te son 24 saatte koronadan 35 kişi yaşamını yitirken toplamda ölü yasısı 7 bini geçerek 7 007 oldu. 6 485 yeni vaka artışıyla 272 643 kişi de pozitif olarak genel kayıtlara geçti. Dün 238 olan Yoğun Bakım Ünitelerindeki hasta sayısı 14 artışla 252’ye yükseldi. Hastanelerde 3 364 kişi tedavi altında bulunuyor.

İSVEÇ’TE KORONDAN YAŞAMINI YİTİRENLERİN SAYISI 7 BİNİ GEÇTİ
İSVEÇ’TE KORONDAN YAŞAMINI YİTİRENLERİN SAYISI 7 BİNİ GEÇTİ Admin
Bu içerik 450 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI 

İsveç’te dün son 24 saatte 174 olan ölü sayısı bugün 35 olarak kayıtlara geçti. Yeni vaka sayısı da düne göre binin üzerinde artış göstererek 6 485 olurken genel toplamda 7 007 ölü ve 272 643 vaka sayısı olarak gerçekleşti.

16 yaş yukarısında yeni vakalarda artış görülmesi İsveç Halk Sağlığı Kurum yetkililerini eddişelendiriyor. Devlet epidemiyoloğu Anders Tegnell, “Daha büyük çocuklar arasındaki vaka sayısında 16 ve üzeri yaşta keskin bir artış olduğunu görüyoruz. Bu, lisedeki enfeksiyon salgınları ile birlikte, lisenin uzaktan eğitime aktarılmasına katkıda bulunmuştur. İstediğiniz etkiye sahip olması için evde kalan lise öğrencilerinin durumuna bağlıdır” yorumunu yapıyor.

Anders Tegnell'e yönetilen soru: Bunu enfeksiyonun yayılmasını azaltmak için değil, toplu taşıma araçlarındaki tıkanıklığı kolaylaştırmak için yapıyorsunuz. Ama daha önce bunun kalabalıkta olmadığını söylemiştiniz?

Tegnell: “Toplumda enfeksiyonun yayılması hakkında konuştum. Hâlâ belirli bir enfeksiyon yayılımı var ve endişe verici. Tıkanıklığı azaltabilirseniz ama, insanlardaki kaygıyı azaltmak için çok şey yapmanız gerekiyor” diye tanıtlıyor.

Devlet epidemiyoloğu Anders Tegnell, daha önceki basın toplantısında tahminlerinin zirvenin Aralık ayında doruk noktasında olacağını gösterdiğini söyledi.

Tegnell, “Bu bir tahmindi ve açık olduğumuz için nasıl hareket ettiğimize bağlı. Şimdi öyle görünüyor ki, verdiğimiz tavsiyelerin çoğu eğriyi aşağıya çekti” diyor.

Tegnell, bu bahar kadar ciddi bir duruma mı yöneliyoruz, yönündeki kuşkulara ise, “Ölü sayısı birkaç gün önce umduğumuzdan daha fazla artmaya devam ediyor. Muhtemelen artan sayıda ölü göreceğiz. Şimdi hastalık eğrisi yavaşladı, o zaman ölü sayısı daha az olmalı” görüşünü belirtiyor.

İkinci dalga birincisinden daha kötü olabilir mi sorusuna Tegnell, “Şimdiye kadar öyle düşünmedik. Geçen baharda sahip olduğumuz seviyeye kadar iyi bir mesafemiz var. Depresif eğriyi koruyabilirsek, böyle olması gerekmez” değerlendirmesini yapıyor.

İsveç koronavirüsü İsveç Halk Sağlığı Kurumu Anders Tegnell vaka artış
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ