DANİMARKA KORONA NEDENİYLE SOSYAL YAŞAMDA ÖNEMLİ KISITLAMALAR GETİRİYOR

Danimarka artan koronavirüsü salgını nedeniyle ortaokul, lise, lokantalar, barlar, tiyatro, sinema salonlarını, yüzme havuzları 3 ocak 2021 gününe kadar kapatıyor.

DANİMARKA KORONA NEDENİYLE SOSYAL YAŞAMDA ÖNEMLİ KISITLAMALAR GETİRİYOR
DANİMARKA KORONA NEDENİYLE SOSYAL YAŞAMDA ÖNEMLİ KISITLAMALAR GETİRİYOR Admin
Bu içerik 532 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Danimarka Başbakanı Mette Fredriksson bugün sabah saatlerinde yaptığı açıklamada ülkenin 38 belediyesinde barlar, restoranlar, kafeler, tiyatrolar, sinemalar, yüzme havuzları ve spor salonları kapatılıyor. Beşinci sınıf ve üzeri öğrenciler evlerine gönderiliyor. Fredriksson, “Danimarka'daki enfeksiyonun baskısı çok yüksek” değerlendirmesini yapıyor.

Danimarka'daki koronavirüsü rakamları her geçen gün artıyor. Pazar günü rakamlar 1.745 yeni kayıtlı vaka belirlendi. Bu 24 saatlik yeni bir rekor anlamına geliyor. Hastanelerdeki kişi sayısı 302'ye yükseldi. Danimarka Devlet Serum Enstitüsü, yayılma aynı oranda devam ederse, Noel'e kadar günde 4.000 yeni insanın enfekte olacağını tahmin ediyor.

Başbakan Mette Frederiksen bir basın toplantısında, “Bugünün mesajları birçokları için hayal kırıklığı yaratıyor. Önümüzde soğuk aylar var ve şimdi yeni kısıtlamalar var” diyor.

Baaşbakan Fredriksson şöyle devam ediyor:

- Danimarka'daki enfeksiyon baskısı çok yüksek ve gördüğümüz artış endişe verici. Noel'den önce daha iyi kontrol sağlamamız gerekiyor. Ocak ve Şubat aylarında salgını çılgınca riske atıyoruz.

-- Toplanabilecek maksimum kişi sayısı Noel'de bile on kişidir. Mevcut ulusal kısıtlamalar 28 Şubat'a kadar uzatılıyoruz.

-- Cuma günü, Kopenhag çevresindeki bölge ilk kez covid ölçeğinde beş seviyeden dördünü riske atacak şekilde yükseltildi

Danimarkalılar bugün getirilen ve yeni uygulamaya konan önlemlerle güne başladılar. Dünyanın belki de en ünlü alışveriş caddelerinden biri olan Kopenhag'daki Ströget, ülkenin dört bir yanındaki diğer yaya caddeleriyle birlikte bugünden itibaren boş gözükmeye aday bir yol.

Danimarka’da vizon çiftlikleri kapatılarak yaklaşık 17 milyon vizon itlaf edildi. Vizonlardan geçen enfeksiyonunun artık insanlar arasında daha önce düşünülenden daha büyük olduğu kanıtlanıyor. Örneğin Kuzey Jytlland'da korona bulaştığı tespit edilenler arasında vizon koronalı vakaların oranı 44. haftada yüzde 17'den 47. haftada yüzde 31'e yükseldi.

Danimarka koronavirüsü başbakan Mette Fredriksson okullar sinemalar lokanta bar kapatmak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ