GÖTEBORG’DA TEMEL EĞİTİM OKULLARI ERKEN NOEL TATİLİ'NE GİRİYOR

Koronavirüs salgını nedeniyle Göteborg’da temel eğitim okulları Noel Tatili’ne 4 gün önce başlıyor. 18 Aralıktaki Neol tatili 14 Aralık tarihine çekildi.

GÖTEBORG’DA TEMEL EĞİTİM OKULLARI ERKEN NOEL TATİLİ'NE GİRİYOR
GÖTEBORG’DA TEMEL EĞİTİM OKULLARI ERKEN NOEL TATİLİ'NE GİRİYOR Admin
Bu içerik 543 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Göteborg'daki tüm ilkokullar, enfeksiyonun yayılmasını azaltmak için Noel'den önce kapanıyor. Göteborgs-Posten'e göre sömestrin, salgın olmaması durumundan dört gün önce, 18 Aralık'ta sona eriyor.

Göteborg Posten (GP) gazetesine bir açıklama yapan Temel Eğitim Kurulu Başkanı Helene Odenjung, ”Geçen hafta daha fazla izin başvurusu yapıldı. Bu da pek çoğunun Noel'i belki de çok sık karşılaşmadıkları kişilerle kutlayabilmek için karantinada kalmayı seçtiklerini gösteriyor” diyor.

Helene Odenjung ayrıca, ”Şu anda bazı okullarda ekstra personelin işe alımın zor bir durum olduğu görülüyor” ifadelerini de kullanıyor. Devamla, ”Başkalarıyla tanışmaktan endişe duyanlar için sakinleşebileceğini düşünüyorum. Pek çok kişinin, fırsat buldukları takdirde çocuklarıyla birlikte o günlerde evde olma şansını değerlendireceğini ve böylece boş zaman üzerinde artan bir baskı olmayacağını umuyoruz” değerlendirmesini yapıyor.

Aşı Eşgüdüm Koordinatörü Richard Bergström basına yaptığı açıklamalarda, İsveç'in tüm nüfusunun 2021'in ilk yarısına kadar aşılanabileceğini tahmin ettiğini vurguluyor. Bergström, ”Yaz tatilleri başlamadan önce beş milyon İsveçlinin aşılanacağının tahmin ediyoruz. Şimdi göründüğü gibi, bunu yazdan önce yaptık. En erken Haziranda gerçekleştiririz. Buradaki püf noktası, her şeyin onaylandığı ve güvenli ve etkili olması gerektiğidir. Şu anda olumlu sonuçlarla giden her hafta için, giderek daha umut verici görünüyor” tanımlamasını yapıyor.

Göteborg Temel Eğitim Noel Tatili erken Temel Eğitim Kurulu Helene Odenjung Göteborg Posten Richard Bergström
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ