İSVEÇ’TE KORONADA SON DURUM 96 ÖLÜ

İsveç koronavirüsünde son 24 saatte 96 artışla ölü sayısı 7 296 olurken 7 061 vaka artışıyla da genel toplam 304 793 oldu. Salgın İsveç’in tüm yerleşim bölgelerini etkisi altına almış görünüyor. Hükümet yetkilileri ardı ardına kurallara uyulması yönünde basın toplantılarıyla çağrıda bulunuyorlar.

İSVEÇ’TE KORONADA SON DURUM 96 ÖLÜ
İSVEÇ’TE KORONADA SON DURUM 96 ÖLÜ Admin
Bu içerik 456 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç Halk Sağlığı Kurumu bugünkü basın toplantısında son 24 saat içerisindeki gelişmeleri aktardılar. Bu duruma göre 96 kişi yaşamını yitirirken 7 061 de yeni vaka görüldü. Genel toplma bakıldığı zaman 304 793 vaka sayısı, 7 296 ölüm olayı ve hastanelerde 3 403 hasta ve bunlardan 261 tanesi Yoğun Bakım Ünitelerinde tedavi görüyor.

Sağlık ve Tıbbı Bakım Kurumu Daire Başkanı Magnus Thyberg, “Enfeksiyona dayanıklı ve verimli bir lojistik oluşturuyoruz. Ancak alçakgönüllü olmalı ve yolun düz olmadığını söylemeliyiz ve planlarımızın istediğimiz gibi sonuçlanacağı kesin değil. Bilgiye sahip olduğumuz anda sizi bilgilendireceğiz. şu anda hiçbir aşı için rezervasyon yaptırmanın mümkün olmadığını, çünkü henüz hiçbir aşının İsveçli kurumlarca onaylanmadığını bilmemiz gerekir” ifadelerini kullanıyor.

Thyberg, “Herkesin aşı teklifine bakması, onu tanıması ve onu güvende hissetmesi gerekir. Bunun salgından çıkış yolu olduğuna inanıyoruz” diyor.

Pandemiden en fazla zarar gören Stockholm Bölgesinde 9 Aralık tarihli son durum raporu bakıldığı zaman durum şöyle görünüyor:

Pandeminin başlangıcından bu yana teyit edilen covid-19 vakalarının sayısı: 88.975. Pandeminin başlangıcından bu yana covid-19'dan ölen hasta sayısı: 2.836. Yoğun bakımda covid-19 olan 83 hasta var. Geriatri ve acil hastanelerde covid-19 olan 731 hasta bulunuyor. Hastanede bakıma ihtiyaç duyan covid-19 hastalarının toplam sayısı: 814 kişidir.

Ilımlılar Muhafazakar Parti ve Merkez Partisi, yeni geçici salgın kanunu uyarınca faaliyetleri durdurulacak olanlara tazminat ödeneceği konusunda net bilgi istiyor.Ilımlı Muhafazakar Parti Başkanı Ulf Kristersson ise hükümeti eleştirerek, “Devletin işi kapatma kararından etkilenen ya da insanların işe gitmesine izin verilmeyen herhangi birinin tazminat alması gerektiği açıkça belirtilmiyor. Bu kötü bir durum” yorumunu yapıyor.

Sosyal İşler Bakanı Lena Hallengren ve Kültür ve Spor Bakanı Amanda Lind geçici pandemi yasasıyla ilgili bugünkü  basın toplantısında

GEÇİCİ PANDEMİ YASASI NE ANLAMA GELMEKTEDİR?

Yeni pandemi yasasının 15 Mart'ta yürürlüğe girdi. Bir yıl süreyle geçerli olacaktır. Aşağıdaki alanları kapsayacaktır:

  • Boş zaman ya da kültürel faaliyetler için yerler: Örneğin spor salonları, hamamlar, kütüphane kamp alanları ve müzelerdir.
  • Alışveriş merkezleri: alışveriş merkezleri, mağazalar ve hizmet tesisleri.
  • Toplu taşıma: otobüs, tren, metro ve yurt içi hava taşımacılığı.
  • Halka açık yer: sokaklar, meydanlar, parklar.

Yasa, hükümetin bu yerlerde bulunmasına izin verilen kişilerin sayısını azaltabileceği ve gerekirse faaliyetleri durdurabileceği ya da para cezası kesebileceği anlamına gelmektedir.

İsveç koronavirüsü Covid-19 salgın İsveç Halk Sağlığı Kurumu Sağlık ve Tıbbı Bakım Kurumu Magnus Thyberg Ulf kristersson Geçici Pandemi Yasası
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ