BU YILKİ ’NOBEL ÖDÜL TÖRENİ’ DİJİTAL OLARAK YAPILDI

İsveç’te bu yıl pandemi nedeniyle farklı bir ”Nobel Ödül Töreni” dijital olarak gerçekleştirildi. Pandemi nedeniyle ne büyük ödül töreni ne de parti düzenlenecek. Ancak kazananlar onurlandırıldılar. Kral Carl XVI Gustaf dijital bir konuşmasında; ”Gelecekte burada Stokholm'de buluşmayı umuyoru” dedi

BU YILKİ ’NOBEL ÖDÜL TÖRENİ’ DİJİTAL OLARAK YAPILDI
BU YILKİ ’NOBEL ÖDÜL TÖRENİ’ DİJİTAL OLARAK YAPILDI Admin
Bu içerik 517 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Bu yıl pandemi nedeniyle farklı bir ”Nobel Ödül Töreni” gerçekleştirildi. Perşembe günü saat 16: 30'da başlayan bu yılki ”Nobel Ödül Töreni”, Stockholm Belediye Binası'nda başladı. Etkinlik bu yıl dijital olarak yayınlanıyor ve Mavi Salon'daki geleneksel gösteri ya da büyük ziyafet verilmiyor.

Nobel madalya ve diplomalarının dağıtımı da pandemi nedeniyle ödül kazananların yaşadığı ya da çalıştığı yerlerde veriliyor. Fakat ödüle layık görülenler takdir konuşmasız da kalmadılar.

KRAL CARL XVI GUSTAF’IN KONUŞMASI

İsveç Kralı Carl XVI Gustaf bu yıl kazananlarla yüz yüze gelmese de, bu yılki kazananları onurlandırmak için dijital bağlantı yoluyla katılarak kısa bir konuşma yaptı. Şunları söyledi:

- Dünyanın neresinde olursanız olun, umarım Kraliyet Sarayı'ndan gelen bu mesaj size ulaşır. Bu yıl farklı bir Nobel Ödül Töreni olacak.

- Küresel salgın tüm dünyayı etkiledi. Bizim için yeni zorluklar yarattı. Ve bilimin önemli rolüne ışık tuttu. Ülkeler sınırlarını kapatmaya zorlandığında, araştırmacılar virüsü anlamak ve bir aşı geliştirmek için daha önce hiç olmadığı gibi birlikte çalıştılar.

- Umarım gelecekte burada Stockholm'de buluşuruz.

İsveç Nobel Ödül Töreni Dijital Stockholm Belediye Binası Mavi Salon Kral Carl XVI Gustaf
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ