STOCKHOLM ARLANDA HAVAALANINDA IŞİD’Lİ BİR KADIN YAKALANDI

İsveç’ten Suriye’de savaşan eşlerinin ya da IŞİD’lilere destek ve yardımcı olmak amacıyla 2010 yılından itibaren genellikle Türkiye üzerinden Suriye’ye giden kadınlardan bazıları kaçak, bazıları da havayoluyla İsveç’e dönüyorlar. Bugün bir IŞİD’li kadın yanında çocuklarıyla yakalandı. Geçen haftalarda bir başka IŞİD’li kadın yine havaalanında yakalanmıştı

STOCKHOLM ARLANDA HAVAALANINDA IŞİD’Lİ BİR KADIN YAKALANDI
STOCKHOLM ARLANDA HAVAALANINDA IŞİD’Lİ BİR KADIN YAKALANDI Admin
Bu içerik 635 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Bugün İsveç basınında yer alan haberlere göre Suriye’de bulunduğu kamptan ayrılan ve İsveç’e havayoluyla giriş yapan bir kadın havaalanı polisince yakalandı. Kadının 48 yaşlarında olduğu bildiriliyor.

Kadının Suriye^ye gitmeden önce Stockholm’da yaşadığı ve 2011 yılında beş çocuğuyla birlikte Suriye'ye gittiği söyleniyor. Orada evlendiği ve daha çok çocuğu sahip olduğu belirtiliyor. Bugün iki çocuğu, bir genç ve bir küçük çocuk olmak üzere Arlanda'ya geldi. Birkaç haftadır Türkiye'de gözaltında tutulduğu söyleniyor. Çocuklarından biri bölgede kalırken diğerleri ölmüş olmalıdır görüşü dillendiriliyor.

Savcı Reena Devgun daha sonra kadının tutuklandığını doğruladı. Şüphelerin ne olduğu konusunda net bir şey söylemedi. Savcı yorum yapmak için zamanın müsait olmadığını dillendirerek, “Soruşturma çalışmalarını ve IŞİD’den dönenlerle ilgili bilgi alışverişini kolaylaştırmak için ilgili makamlar arasında derinlemesine işbirliği yürütülüyor. Dahası, Suriye ve Irak'ta IŞİD kontrolündeki bölgelerde işlenen soykırım suçları, savaş suçları ve insanlığa karşı suçlara ilişkin kanıtları güvence altına almak için daha genel çalışmalar yapılıyor. Çalışma, Uluslararası ve Organize Suçlarla Mücadele Ulusal Birimindeki savcılar tarafından yürütülüyor” değerlendirmesini yaptı.

Savcı Reena Drugan Ulusal düzeyde Uluslararası ve Ağır Suçlar Birimi'nde çalışıyor. Birim, birkaç yıldır Suriye ve Irak'ta IŞİD'e katılan 300'den fazla İsveçliye karşı delil toplamak için çalışıyorlar.

İsveç Stockholm Arlanda IŞİD kadın Suriye yakalandı Savaş suçları Reena Devgun
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ