STOCKHOLM BÖLGESİ: PANDEMİ HAKKINDA BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİ

Bugün saat 11.30'da Stockholm Bölgesi Sağlık ve Tıbbi Bakım Genel Müdürü Björn Eriksson kentteki salgın durumuyla ilgili bir basın toplantısı düzenledi. Eriksson, ”Durum gergin ve hafta sonları bölgedeki yoğun bakım ünitelerinin doluluk oranı tavan yaptı ve daha önce açıklandığı gibi yüzde 101'e yükseldi” dedi

STOCKHOLM BÖLGESİ: PANDEMİ HAKKINDA BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİ
STOCKHOLM BÖLGESİ: PANDEMİ HAKKINDA BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİ Admin
Bu içerik 387 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Sağlık ve Tıbbı Bakım Genel Müdürü Björn Eriksson basın toplantısında; ”Tarihsel olarak yüksek bir bakıma ihtiyacımız var, bu bizim zamanımızda görmediğimiz bir şey” diyor.

Stockholm Bölgesinde COVID-19’da yoğun bakım tedavisi gören hasta sayısı salı günü yaklaşık 90 kişiye kadar çıktı. Bu, bölgedeki toplam yoğun bakım ünitesinin yatak sayısına karşılık gelir. Björn Eriksson, ”Yoğun bakımda doluluk oranının yüzde 100'ün çok üzerinde ve normalde sahip olduğumuz yer sayısının iki katına yaklaştığını görüyoruz” diyor.

Björn Eriksson, Aralık ayında şu ana kadar bakıma çok yüksek bir ihtiyacımız olduğunu ve azalacağına dair hiçbir işaret bulunmadığını belirterek, ”En iyisini umuyoruz ama en kötüsüne hazırlanın” ifadelerini kullandı. Aynı zamanda sağlık hizmetlerinde bu bahardaki durum ile mevcut durum arasında büyük bir fark olduğunu açıklarken, ”O zamanlar, daha iyi değişen bir durum olan bilgi, ekipman ve malzeme eksikliği vardı. Şu anda en ihtiyaç şey, acil gerekli özenle çalışabilen, bakım eğitimi almış sağlık elemanlarıdır. Durumu daha da hafifletmek için, idari olarak istihdam edilen sağlık bakımı mezunları sağlık hizmetlerinde çalışmaya teşvik edilmektedir. Özel bakım sağlayıcıları da personellerinin acil bakımda çalışmasına izin vermeye teşvik edilmektedir” değerlendirmesini yapıyor.

Björn Eriksson ayrıca, bölgenin tarama programının geçen bahardan farklı olarak her zamanki gibi devam ettiğini söylüyor.

Sağlık ve Tıbbı Bakım Genel Müdürü Björn Eriksson devamla, ” Şu anda bakım ve tedavisi ertelenen kişiler için belirli planlı bakımı ertelemenin bir bedeli vardır. Ağrıyan dizlerin ve kalçaların sahiplerinin bir kez daha sabırla bekleyeceğini biliyorum. Bu hastaların hak ettikleri bakımı alabilmeleri biraz daha zaman alacaktır. Onlar, bakım elemanlarımızla ve tüm hafta boyunca gece gündüz yirmi dört saat çalışan ve covid-19 salgınıyla sıkı bir şekilde çalışan tüm sağlık bakımı eğitimi almış ve yetenekli çalışanlarla birlikte onlardır. Bunlar teşekkür etmemiz gerekenler. Halk Sağlığı Kurumu’nun tavsiyelerini, genel yönergeleri takip ederek ve hayat kurtardığımızdan emin olarak hepimizin onlara yardım ettiğimizden gerçekten emin olmalıyız” biçiminde görüşlerini açıklıyor.

İsveç Sağlık ve Tıbbı Bakım Björn Eriksson Basın toplantısı Covid-19
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ