İSVEÇ KRALI CARL XVI GUSTAF: “KORONADA BAŞARISIZ OLDUK”

İsveç Kralı Carl XVI Gustaf, dün yaptığı İsveç Televizyonundaki (SVT) programdaki konuşmasında İsveç’in koronavirüsüyle mücadelesinde “başarısız” olduklarını söyledi. Kral ayrıca, “İsveç halkının çok acı” çektiğini de vurguladı.

İSVEÇ KRALI CARL XVI GUSTAF: “KORONADA BAŞARISIZ OLDUK”
İSVEÇ KRALI CARL XVI GUSTAF: “KORONADA BAŞARISIZ OLDUK” Admin
Bu içerik 690 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Kral, İsveç'in korona salgınıyla mücadelesini eleştirdi. Kral, SVT News’ün ‘Noel'de yayınlanan klasik SVT programı "Kraliyet ailesiyle birlikte bir yıl" programında yer aldı. Kral Carl XVI Gustaf, “Sanırım başarısız olduk. Çok sayıda ölen var ve bu korkunç” dedi. Carl XVI Gustaf programdaki yıla dönüp baktığında, “bu hepimizin çektiği bir acı olduğunu” söyledi

Açıklamalar, kralın sözlerini "olağandışı bir kınama" olarak yorumlayan pek çok uluslararası medyada kısa sürede dikkat çekti.

İsveç Kralı Gustaf, programda 2020 yılını “korkunç bir yıl” olarak nitelendirerek, “Vefat eden tüm insanlar düşünüldüğünde korkunç bir yıl olduğunu düşünüyorum. Ve acılı, işini kaybetmiş birçok aileyi ve hatta birçok girişimciyi rahatsız eden üzüntü ve hayal kırıklığı. Tabii ki korkunç bir yıl oldu” ifadelerini kullandı.

Kral,İsveç halkının zor koşullarda çok acı çektiğini sık sık dile getirdi. Salgın, herkes için olduğu gibi, kraliyet ailesi için de büyük değişiklikler anlamına geldi. Kraliyet çifti izole edildi ve Mart'taki virüs salgını sonrasında Stenhammar Sarayı’na taşındı ve Eylül ayına kadar Drottningholm Sarayı’na geri dönmedi.

Prenses Sofia, geçen bahar Sophiahemmet'te hastalara bakmakta gönüllü olarak çalıştığını duyurduğunda gazete ve televizyonlarda manşet oldu. Bu hafta Sofia, üçüncü çocuğuna hamile olduğunu açıkladı.

Devlet ziyaretleri ve kutlamaların yerini büyük ölçüde tamamen dijital toplantılar aldı, bu da geçerliliğini gelecekte sürdürebilinecek bir şey değil yorumları yapıldı.

Programdaki krala koronadan muzdarip olmaktan korkup korkmadığı sorulduğunda yanıtı, “evet” oldu.  Kral,“Son zamanlarda daha belirgin hale geldi ve gitgide yaklaştığı açıktır” değerlendirmesini yaptı.

İsveç Kral Carl XVI Gustaf SVT koronavirüsü Covid-19 başarısız
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ