İSVEÇ’TE YENİ VAKA SAYISINDA YİNE REKOR KIRILDI

İsveç’te bugünkü korona bilançosu hız kesmeden devam ediyor. Son 24 saat içerisinde 100 artışla yaşamını yitirenleri sayısı 7 993 olurken 9 654 yeni vaka sayısındaki artışla en yüksek seviyeye ulaştı. Genel toplamda 367 120 vaka, 7 993 ölüm olayı gerçekleşti. Hastanelerde 3 713 kişi de tedavi görüyor ve bunlardan 260’dan fazlası yoğun bakım ünitelerinde bulunuyor.

İSVEÇ’TE YENİ VAKA SAYISINDA YİNE REKOR KIRILDI
İSVEÇ’TE YENİ VAKA SAYISINDA YİNE REKOR KIRILDI Admin
Bu içerik 445 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç’te koronavirüsü salgını artışını tüm alınan önlemlere karşın sürdürüyor. Bugün yeni vaka artışında yine rekor kırıldı. Yeni vaka sayısı son 24 saatte 9 654 kişi olarak ortaya çıktı. Bu artışın arkasında test yaptırma sayısının yüksekliği bulunuyor.

AB Komisyonu ile aşılama şirketi Pfizer arasındaki yeni bir anlaşmanın, İsveç'in tatillerde beklenenden çok daha fazla aşı dozu alabileceği anlamına geldiğini basına yansıyan haberler arasında yer alıyor.

Bu konuya ilişkin Aşı Eşgüdüm sorumlusu Richard Bergström, “Pfizer, üretim sürecini hızlandırmayı başardı. Bu durumda onların daha erken aşı teslim etmelerini sağlamayı başardık. İsveç hükümeti ve İsveç'in Belediyeleri ve Bölgeleri yeni teslimat programında bir strateji belirlemelidirlr. Bu da 28 Aralık'tan itibaren haftada 80.000 dozun teslim edilebileceği anlamına gelmektedir” ifadelerini kullanıyor.

Başbakan Stefan Löfven'in bugün daha fazla geniş kapsamlı kısıtlamalar getirileceğini ifade ederek 16.15’te bir basın toplantısı düzenliyor. Başbakan, “Hükümet Dairelerinden bir kaynak gazeteye, daha da kapsamlı bir kısıtlamalara doğru ilerliyoruz” diyor.

16.15'teki Stefan Löfven’in düzenleyeceği basın toplantısına katılanlar arasında Başbakan Yardımcısı Isabella Lövin, Sosyal İşler Bakanı Lena Hallengren, Eğitim Bakanı Anna Ekström ve İsveç Halk Sağlığı Kurumu Genel Müdürü Johan Carlson da yer alıyor.

İsveç koronavirüsü aşı Pfizer Aşı Eşgüdüm Koordinatörü Richard Bergström Başbkan Stefan Löfven Basın Toplantısı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ