ÅRSTA POSTANESİNDE PATLAMA MEYDANA GELDİ

Cuma gecesi Stockholm güneyinde Årsta’da bölgesinde bulunan postahane terminalinde patlayıcı içeren bir paket patladı. Polis, olaya ilişken bir kişi belirlediklerine söylüyor. Stockholm Polisi'nden Ola Österling, ”Ciddi yasadışı tehditler için bir ön soruşturma başlattıklarını” söylüyor.

ÅRSTA POSTANESİNDE PATLAMA MEYDANA GELDİ
ÅRSTA POSTANESİNDE PATLAMA MEYDANA GELDİ Admin
Bu içerik 505 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Cuma gecesi alarm 21.18'de Postnord'un Årsta'daki postahane terminalinde çaldı. RC Mitt'in yönetim operatörü Christer Wahlström, ”Akşam saatlerinde patlayan bir tür paket olduğunu” söylüyor.

Cumartesi sabahı Stockholm Polisi basın sözcüsü Ola Österling, olay hakkında basına daha fazla bilgi verebildi. Posta terminalinde el ile seçilen bir paketti. Paketin taşınması sırasında patlayan küçük bir patlayıcı ya da fünye olabileceğini söylüyor. Ola Österling göre, polis ne olup bittiğine dair iyi bir fikre sahip ve sınıflandırma, genel tehlikeli yıkımdan büyük ölçüde yasadışı tehditler olarak değiştirildi.

Patlayıcı saldırının hedef alabileceği bir kişi belirlediğimize inanıyoruz. Ola Österling, ”O, kişiyle temas halindeysek ya da ondan bir nedenle şüpheleniyorsak detaylar konusunda konuşamam” diyor. Patlamanın ardından tüm personelin binayı terk etmesine izin verildi ve olay yerine hem polis hem de kurtarma ekipleri çağrıldı. Hiç kimse yaralanmadı.

Polis, binanın bitişiğindeki geniş bir alanı kordon altına aldı. Adli tıp teknisyenleri posta terminalindeydi ve sahadaki izleri güvence altına almaya çalışıyorlardı. Teknisyenlerimiz bu paketi incelemeye gidecekler. Stockholm bölgesi polis basın sözcüsü Mats Almqvist, “Bina boşaltıldı ve şu anda bulunduğumuz yerde aramaya başlamanız gerekiyor” diyor.

. Postnord basın sözcüsü Anna Kjellander, “Akşamlarıbinada mektupları ve daha küçük paketleri ayırmak için 120 kişi çalışıyor. Güvenlik ekibimiz görev başında ve hiçbir makinenin hasar görmediğini gibi personelimiz de iyi durumda bulunuyor” ifadelerini kullanıyor.

Stockholm Årsta Postnord patlama Stockholm Polisi Postane Terminali
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ