POLİS VALLENTUNA’DA BÜYÜK ORANDA UYUŞTURCU ELE GEÇİRDİ

Polis, Vallentuna’da kiralık kullanılan bir depoda büyük miktarlarda esrar ve uyuşturucu hap buldu. 21 ve 25 yaşlarındaki iki kardeşin ait olduğu belirlendi. Polis, ”Ciddi bir uyuşturucu suçu” olarak değerlendiriyor. Polis Komiseri Per Åkermark, ”Şu anda sokakta satılan pek çok uyuşturucu var. satış riskini az da olsa ortadan kaldırdık” diyor.

POLİS VALLENTUNA’DA BÜYÜK ORANDA UYUŞTURCU ELE GEÇİRDİ
POLİS VALLENTUNA’DA BÜYÜK ORANDA UYUŞTURCU ELE GEÇİRDİ Admin
Bu içerik 471 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Polis, kardeşleri 3 Aralık'ta Stockholm'un kuzey semtlerinden olan Vallentuna'da kuşku üzerine durdurarak arama yapıyor. Polis, aramada kardeşlerin üzerinde bir miktar esrar bulunyor. Bu durumun ardından yapılan inceleme ve araştırmalar önemli ölçüde daha büyük uyuşturucunun ortaya çıkarılmasını sağlıyor. Kardeşler bunun üzerine sonra tutuklanıyor.

Güney Roslagen'deki polis komiseri ve operasyon koordinatörü Per Åkermark,”Ev araması da yaptık ve orada büyük miktarda nakit para ve soruşturmada ilginç olan başka şeyler bulduk. Bunun ciddi bir kara para aklama suçu olduğundan şüphelendiğimiz için paraya el koyduk” diyor.

Soruşturma sonucunun ertesi günü, Vallentuna'daki bir kiralık depoda ortaya çıkarıldı. Polis kiralık depoyu aradı ve depolardan birinde bulunan büyük miktarda uyuşturucuyu ele geçirdi. Polis yetkilisi, ”Uyuşturucu olduğundan oldukça eminiz, esrar olduğunu düşündüğümüzün yaklaşık on kilosu ve yaklaşık dokuz kiloau ise tablet. Ayrıca uyuşturucu olduğundan şüphelenilen 2, 4 kilo daha uyuşturucu bulduk. Artık analiz için NFC'de (Ulusal Adli Tıp Merkezi) inceleme yapılacaktır” ifadelerini kullanıyor.

Polis tarafından bilinen kişiler olduğu belirtiliyor. Polis, ”İki kardeş evde aileleriyle birlikte yaşıyor. 25 yaşındaki kardeş, küçük uyuşturucu suçları nedeniyle birkaç kez, en son olarak mevcut davadan yaklaşık 10 gün önce cezai tedbir kararı aldı. Ardından, Arlanda'da gümrükten yaklaşık 50 tablet Tramadol sokmaya çalıştıktan sonra günlük 4.500 kron para cezası aldı” diyor.

21 yaşındaki kardeş, Roslagsbanan'daki bir güvenlik görevlisine taş attıktan sonra bir yetkiliye karşı şiddet girişiminde bulunduğu için 2016 yılında genç bakımı cezasına çarptırılıyor. 21 ve 25 yaşındaki kardeşlerin ciddi uyuşturucu suçlarından şüpheleniliyor. Kardeşler, Aralık ayı başındaki tutuklama duruşmasında iddiaları yalanladı, ancak her ikisi de kısıtlamalarla gözaltına alındı.

Polis Komiseri Per Åkermark şüpheliler hakkında yorum yapmak istemiyor ama, ”sadece iki şüphelinin gözaltında olduğunu söyleyebilirim. Ama elbette daha fazla insan olup olmadığını araştırıyoruz” yorumunu yapıyor.

Stockholm Vallentuna Uyuşturucu esrar Polis Roslagen Per Åkermark tutuklama iki kardeş
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ