İSVEÇ, DANİMARKA’YLA OLAN SINIRINI KAPATIYOR

İngiltere, yeni virüs varyantından en çok etkilenen ülke oldu. Yeni virüs vartantı Fransa, Holanda, Belçika, Romanya ve Danimarka’da görüldü. İsveç Hükümet, İsveç’te yayılma riskini en aza indirmek için bugün ülkeye giriş yasağı kararı aldı.

İSVEÇ, DANİMARKA’YLA OLAN SINIRINI KAPATIYOR
İSVEÇ, DANİMARKA’YLA OLAN SINIRINI KAPATIYOR Admin
Bu içerik 629 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Bugün saat 16.30’da hükümetin düzenlediği basın toplantısında İçişleri Bakanı Mikael Dam berg, ”Burada yayılma riskini en aza indirmek için, hükümet bugün ülkeye İsveç vatandaşı olmayanlar için giriş yasağı kararı aldı. Karar, İsveç vatandaşı olmayan herkesin İsveç'e girişinin reddedileceği anlamına geliyor. Bazı zor bilgiler açıklamayacağız. Bu, büyük aile buluşmanızı ya da değişik yerlere seyahatinizin mümkün olmayacağı anlamına gelir” ifadelerini kullanıyor.

Damberg, ” Birkaç ülke kendilerinde virüsün olduğunu bildirdiğini söylediler. Şimdi amacımız uçuşları durdurmak ve giriş yasakları getirmek. İsveç'e seyahat eden insanları durdurmak için daha iyi bir fırsata sahibiz ve İsveç Halk Sağlığı Kurumu aracılığıyla burada izole olmalarını sağlanacaktır” diyor.

İsveç Halk Sağlığı Kurumu 12 Aralık'tan bu yana İngiltere'den İsveç'e seyahat eden herkesi derhal test yaptırmaya ve evde kalmaya ve bir hafta boyunca temastan kaçınmaya çağırıyor.

Dışişleri Bakanı Ann Linde, ”Yeni virüs varyantının bulunduğu ülkelerden havayoluyla uçuşları 48 saat durduruyoruz. Bu kargo uçaklarını ve ambülans helikopterleri kapsamıyor” açıklamasını yapıyor.

İsveç Danimarka sınır kapatma koronavirüs mutasyon İngiltere Fransa Belçika Hollanda Romanya Havayolu yasak Mikael Damberg Ann Linde
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
sadık erbay     2020-12-21 çok isabetli olmuş ben sınırda oturuyorum isvecte.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ