BAKAN LİNDE, ”DANİMARKA SINIRINI ALIŞVERİŞ VE EĞLENCE TURİZMİ İÇİN KAPATTIK”

Dün Danimarka ile sınırın kapatıldığı ve İngiltere'den giriş yasağı getirildiği açıklandı. Birçoğu bu kararın arka planında mutasyona uğramış virüs olduğunu varsaydı. Dışişleri Bakanı Ann Linde bu sabah TV4 haberinde, “alışveriş ve eğlence turizmini durdurmak” olduğunu söylüyor.

BAKAN LİNDE, ”DANİMARKA SINIRINI ALIŞVERİŞ VE EĞLENCE TURİZMİ İÇİN KAPATTIK”
BAKAN LİNDE, ”DANİMARKA SINIRINI ALIŞVERİŞ VE EĞLENCE TURİZMİ İÇİN KAPATTIK” Admin
Bu içerik 678 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç dün akşam saatlerinde Danimarka sınırı ile İltere’den yapılacak hava uçuşlarını durdurduklarını açıkladı. Dışişleri Bakanı Ann Linde, TV4 kanalının sabah haberinde buna yönelik açıklamalarda bulundu. Ann Linde, ”Kararın daha hızlı alınmamasından özellikle uluslararası alanda İsveç imajının etkili olduğuna inanıyorum. Çoğu ülke son 24 saatte sınırlarını kapattı. Biz yine de öne çıkmıyoruz” sözleriyle savundu.

İsveç Dışişleri Bakanı Ann Linde Danimarka sınırının kapatılmasını sadece yeni vir varyantına bağlamanın doğru olmadığını belirtti. Linde, ”Danimarka ile sınır kapatmanın arkasındaki şeyin aslında mutasyona uğramış virüs değildir. Danimarka hükümetinin alışveriş merkezlerini kapatmayı seçmesinden de kaynaklanmaktadır. Yerel olarak Skåne'de alışveriş merkezleri açıktır” dedi.

Ayrıca Bakan Ann Linde, ”Danimarkalıların İsveç’e gelmemeleri ve eğlenmemeleri için sınırı kapattık” sözlerini ifade diyor.

İsveç İsveç Dışişleri Bakanı Ann Linde Danimarka sınır kapatma İngiltere virüs Alışveriş turizm eğlence TV4 Haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ