İSVEÇ’TE BUGÜNKÜ KORONA BİLANÇOSU 112 ÖLÜ

İsveç Halk Sağlığı Kurumu bugünkü toplantısında 112 artışla koronadan yaşamını yitirenlerin 8 279, 6 609 vaka artışıyla da toplam vakanın 396 048’e ulaştığını açıkladı. Hastanelerde 3 847 kişi tedavi görüyor ve bunlardan 360 kişi yoğun bakım ünitelerinde bulunuyor.

İSVEÇ’TE BUGÜNKÜ KORONA BİLANÇOSU 112 ÖLÜ
İSVEÇ’TE BUGÜNKÜ KORONA BİLANÇOSU 112 ÖLÜ Admin
Bu içerik 667 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Koronavirüsünde toplu aşılamanın başlamasına sayılı günler kala virüs salgın halini koruyor. Koronavirüsünün görüldüğü ilk olay 31 Ocak 2202 ve ilk ölüm olayının yaşandığı 11 Martan buyan 8 279 kişi yaşamını yitirdi. 396 048 vaka görüldü. Hastaneler kasım ayından itibaren sağlık hizmeti vermekte ağır bir yükle karşı karşıya kaldı. Bugün de yapılan açıklamalarda hastanelerde ağır hasta bakım odalarında yer kalmadığı ve kapasitenin üzerine çıkıldığı belirtiliyor.

Riksdag, pandemi yasası olarak adlandırılan covid-19'un yayılmasını önlemek için geçici bir yasayı değerlendirmek üzere Ocak ayının ilk haftasında toplantıya çağrıldı.

Başkan Andreas Norlén bir basın açıklamasında, ”Pandemi patlak verdiğinden beri odak noktam, meclisin kriz önlemlerinin olabildiğince çabuk kararlaştırılması için gereken her şeyi yapmaya hazır olması gerektiğiydi. Meclis, bir ihtiyaç olması durumunda her zaman kısa sürede bir toplantı yapmaya hazırdır. Şu anda var ve meclis bu nedenle Ocak ayının ilk haftasında geçici bir salgın yasası meselesini ele almak için toplanmaya çağrıldı” diyor.

Enfeksiyonun yayılması kontrolden çıkmış gibi görünüyor ve covid-19 ile ölümlerin sayısı artmaya devam ediyor. Devlet eğidemiyoloğu Anders Tegnell ve İsveç Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü’ne olan güven azalmış görünüyor.

Demoskop araştırma şirketi müdürü Karin Nelson, “Giderek daha fazla insanın İsveç stratejisinin doğru olup olmadığını sorguladığını” söylüyor.

İsveç koronavirüsü İsveç Halk Sağlığı Kurumu İsveç Meclisi Andreas Norlén toplantı çağrısı pandemi yasası Covid-19 Demoskop anket Karin Nelson Anders Tegnell
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ