KORONAVİRÜS AŞISI İSVEÇ’E ULAŞTI

Koronavirüsüne karşı Avrupa ülkeleri aynı anda 27 Aralık Pazar günü başlıyor. Hollandad aha sonra başlayacağını duyurdu. Pfizer aşısını taşıyan ilk kamyonlar İsveç'e ulaştı. Halk Sağlığı Kurumu yaptığı basın açıklamasında, ”her şey planlandığı gibi gitti ve şimdi dozlar 21 bölgeye dağıtılacak” denilddi. Aşılar çok gizli yerlerde muhafaza edilecek.

KORONAVİRÜS AŞISI İSVEÇ’E ULAŞTI
KORONAVİRÜS AŞISI İSVEÇ’E ULAŞTI Admin
Bu içerik 511 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç Halk Sağlığı Kurumu, Pfizer ve Biontech'in aşısının İsveç'e ulaştığını internet sayfasından duyurdu. Aşılar belirlenen 21 bölgeye gönderilecek ve her türlü olumsuz durumlara karşı gizli yerlerde koruma altına alınacak.

Devlet epidemiyoloğu Anders Tegnell basın açıklamasında , ”Bugün aşıda önemli bir aşamadayız ve İsveç'te birkaç saat içinde covid-19'a karşı koruma sağlamaya başlayabileceğimiz için memnunuz. bu aşamada olmamız bizi sevindiriyor. İlk aşamada en çok ihtiyacı olanlar kişiler aşılanacaktır” diyor.

                                       Belçika'dan sevk ediliyor     

Aşı ilk elde yaklaşık 4.900 kişiye yetecek kadar olan ilk dozlardır. Bugün tüm bölgelere ulaştırılarak aşılamanın yarın Pazar günü başlaması sağlanacak. Aşı, kişi başına iki doz halinde veriliyor. Yılın başından itibaren yeniden dozların gelmesi bekleniyor. İlk aşamada huzurevlerinde bulunan kişilere öncelik verilecektir.  İsveç’e hafta sonu boyunca toplam 10.000 doz aşı verilecektir.

İsveç koronavirüs aşı ulaştı Pfizer İsveç Halk Sağlığı Kurumu Anders Tegnell AB Hollanda
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ