İSVEÇ’TE YENİ VİRÜS TESPİT EDİLDİ

İlk kez İngiltere’de görülen koronavirüsün mutasyona uğramış yenç varyantı Aralık ayından bu yana tespit edilmişti. İngilter’de yayılması üzerine 21 Aralıkta AB ülkelerinin çoğu İngiltere’den hava yolu ulaşımını durdurmuştu. Noel Bayramı için İngiltere’den Sörmland Bölgesine gelen bir kişi de yeni virüs varyantına rastlandı. Kişi evinde karantinaya alındı.

İSVEÇ’TE YENİ VİRÜS TESPİT EDİLDİ
İSVEÇ’TE YENİ VİRÜS TESPİT EDİLDİ Admin
Bu içerik 555 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç Halk Sağlığı Kurumu ve Sosyal İşler Genel Müdürlüğü’n düzenledikleri basın toplantısında çeşitli açıklamalarda bulunuldu. Sörmland'da bölgesinde kalan bir kişi test edildi ve İngiltere’den mutasyona uğramış virüsü taşıdığı tespit edildi.

Kişi, Noel'de İngiltere'den Sörmland'ı ziyaret amacıyla gelmişti. Enfeksiyon takibi hemen başladı. Sörmland'daki enfeksiyon kontrol doktoru Signar Mäkitalo yaptığı basın açıklamasında, “ilgili kişi ile temas halindeyiz. Söz konusu kişi semptomlardan önce bile tamamen tavsiyelere göre hareket etmiştir. Söz konusu kişinin hastanede bakıma ihtiyacı olmadığını ve enfeksiyonu daha ileri taşımamak için talimatları uymaktadır. Kişi yorgun olduğunu ve gerçek acı yaşadığını belitti” denildiç

Halk Sağlığı Kurumu'ndan Sara Byfors, “İngiltere’de bulunan ve İsveç'e gelenlerin, Sörmland'daki kişinin yaptığı gibi, kendilerini izole etmeleri gerekir” dedi. Byfors ayrıca, “Bu test aynı zamanda semptomları olmayan kişiler için de öneriyoruz. Demem o ki, İngiltere'den buraya gelen kişilerin de takip eden yedi gün boyunca diğer insanlarla temastan kaçınmaları öneriyoruz” ifadelerine yer veriyor.

Sosyal İşler Genel Müdürlüğü’nden Johanna Sandwall, “Hiçbir bölgenin felaket durumunda değildir. Ancak, 15 bölgeyi farlşı biçimlerde güçlendirdik. Raporlara göre, ülkedekiyoğun bakım ünitelerinde tedavi gören hastaların neredeyse yüzde 60'ı covid-19 virüsüne sahip bulunuyor” diyor.

İsveç Sörmland yeni virüs İngiltere Enfeksiyon Signar Mäkitalo İsveç Halk Sağlığı Kurumu Sosyal İşler Genel Müdürlüğü Sara Byfors Johanna Sandwall
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ