İSVEÇ’TE KORONAYA KARŞI AŞILAMA BAŞLADI

İsveç ve AB içerisinde koronaya karşı ortak aşılama günü başladı. İsveç’te saat 08.00 sularında ilk aşı, 91 yaşındaki Gun-Britt Johnsson’a yapıldı. Gun-Britt Johnsson, Mjölby'deki Boken yaşlıbakım evinde kalıyordu. Gun-Britt Johansson aşı sonrası, ”hiçbir şey hissetmedim” dedi. Sabah saatlerinde daha çok bölge aşılamaya başladı.

İSVEÇ’TE KORONAYA KARŞI AŞILAMA BAŞLADI
İSVEÇ’TE KORONAYA KARŞI AŞILAMA BAŞLADI Admin
Bu içerik 526 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç’te aşılamada ilk dozlar yaşlılar için ve özel konutlarda yaşayan kişilere ya da evde bakımı olan kişilere öncelik tanınmaktadır. Ayrıca, bu kişilere ve personele hanehalkı temaslarının yakın olması önerilecektir. Önümüzdeki hafta itibariyle, İsveç'e haftada 80.000 doz düzeyinde teslimat yapılması bekleniyor. Hedef, 2021'in ilk yarısında İsveç'teki tüm yetişkin nüfusu aşılamaktır.

Gun-Britt Johnsson aşın hemen ardından düzenlenen dijital ortamda, Başbakan Stefan Löfven ve Sosyal İşler Bakanı Lena Hallengren ile görüştü. Başbakan tarafından aşı olmanın nasıl bir duygu olduğu sorulduğunda, Gun-Britt bunun bir sürpriz olduğunu ve iyi olduğunu ve birkaç gün öncesinden aşı olacağını bildiğini ve virüsü kapmamak için mevcut araçları kullandığını söyledi.

Stefan Löfven tarafından ilk aşı olmanın nasıl bir duygu olduğu sorulduğunda, Gun-Britt şu cevabı verdi: ”Bu bir sürprizdi”dedi ve ”Kendimi daha da iyi hissediyorum” dedi.

       Gun-Britt Johnsson'a ilk aşı hemşire Ann Louise Broberg tarafından yapılıyor

Mjölby Boken Yaşlı Bakımevinde bulunan 72 yaşlıdan 69 tanesi aşı olmayı seçti. Bakımevi sorumlusu Azra Redzepovic, ”Bakımevimizde 72 yerimiz var. Bunlardan 69'u aşı olmak istedi. Aşının uzun zamandır beklenen bir aşı olduğunu biliyoruz” diyor.

Aşı Eşgüdüm Sorumlusu Richard Bergström'e göre yarın 80.000 dozluk bir teslimat daha bekleniyor. Ve daha sonra ki her hafta 80.000 doz daha gelecek açıklamasını yapıyor.

İsveç koronavirüs ilk aşı Mjölby Boken Yaşlı Bakımevi Gun-Britt Johnsson Başbakan Stefan Löfven Richard Bergström
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ