İSVEÇ’TE KADINLARA YÖNELİK ŞİDDETTE ARTIŞ VAR

İsveç’te Kadınlara yönelik istismar, şiddet ve benzeri olaylarda 2020 yılında da bir artış olduğu hazırlanan raporlarda orta çıkıyor. 2020’nin kasım ayında polise başvuran kadınların sayısında yüzde 11 artış görüldü.

İSVEÇ’TE KADINLARA YÖNELİK ŞİDDETTE ARTIŞ VAR
İSVEÇ’TE KADINLARA YÖNELİK ŞİDDETTE ARTIŞ VAR Admin
Bu içerik 363 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç Radyosu Ekot yaptığı araştırmaya göre kadınlar bir tanıdıkları tarafından istismar edildiği vakaların 2019'a kıyasla 2020 yılı boyunca arttığını bildirdi.

İsveç Suçu Önleme Konseyi'nin (Brå) istatistiklerine göre, bir kadının eşi, erkek arkadaşı ya da meslektaşını içeren bir tanıdığı tarafından istismara uğradığı vakalar yıl boyunca artığını gösteriyor.

2020 yılında en fazla artış kasım ayında yaşandı. Bu yılın kasım ayındaki artış, geçen  yılın aynı dönemine göre yüzde 11 oldu ve yaz aylarında artış yüzde 9 tespit edildi. Ancak korona salgından önce de Ocak ve Şubat aylarındaki artış bu seviyelerde rapor edildi. Bu nedenle Brå'ya göre artışın pandemiden kaynaklandığını söylemek için henüz çok erken olabilir, deniliyor.

Brå'da istatistikçi ve birim müdür yardımcısı Åsa Lennerö, ”Sonuçlar, salgının herhangi bir sonucunu açıkça göstermiyor. Ancak burada fail ve kurbanın birbirini tanıdığı bir suç olduğunu düşünmelisiniz ve bu gibi durumlarda bildirilmeyen vakaların sayısının çok fazla olabileceğini biliyoruz” değerlendirmesini yapıyor.

İsveç kadın istismar şiddet İsveç Radyosu Ekot İsveç Suçu Önleme Konseyi Åsa Lennerö BRÅ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ