İSVEÇ’TE SON 6 GÜNDE 205 KİŞİ KORONAYA YENİK DÜŞTÜ

Noel Haftasi nedeniyle son altı gündür açıklanmayan koronavirüsü vakalarında 205 kişi yaşamını yitirirken 32 485 yeni vaka tespit edildi. Genel duruma 428 533 vaka, 8 484 ölüm ve hastanelerde 3 990 kişi tedavi altında bulunuyor.

İSVEÇ’TE SON 6 GÜNDE 205 KİŞİ KORONAYA YENİK DÜŞTÜ
İSVEÇ’TE SON 6 GÜNDE 205 KİŞİ KORONAYA YENİK DÜŞTÜ Admin
Bu içerik 431 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç Halk Sağlığı Kurumu bugün düzenlediği basın toplantısında koronavirüsü ve aşılamaya yönelik konular hakkında bilgi verildi. Devlet epidemiyoloğu Anders Tegnell, “Hem küresel durumun hem de İsveç'teki durumun çok belirsiz olduğunu baştan söyleyebiliriz. Virüs konusunda verileri yorumlarken dikkatli olunması gerekmektedir. Rakamlar muhtemelen gecikmiş raporlamadan kaynaklanıyor, köşeyi döndüğümüzden daha fazla Muhtemelen biraz yükselmeye devam ediyor. Şimdi maalesef bazı ülkelerde yeniden yükselmeye başladı.” dedi.

Tegnell devamla, “İsveç'te, yakın zamana kadar, insanların mesafeleri korumalarını mümkün kılmayı çok uzun zamandır başarılı bir şekilde başardık, ki bu ağız korumasından daha önemli, öncelik verdiğimiz konuydu. Şu anda İsveç'te şehirde posterlerle klasik kampanyalarımız olmayacak. Ancak, diğer şeylerin yanı sıra sağlık hizmetleri yoluyla iyi bilgi sağlamak için bölge sakinlerine yakın veriler üretmek için bölgelerle yakın işbirliği içinde çalışıyoruz. Çeşitli otoritelerle yakın bir işbirliği içinde. Daha sonra, gerçekten orada durduğunuzda ve aşı olma fırsatını yakaladığınızda nasıl göründüğünü pratikte görürüz. O zaman aşılama isteğinin farklı görüneceğini düşünüyorum. Yayınladığımız broşürler, liseler ve üniversiteler hakkındadır ve ilkokullar hakkında bir şey söyleyemeyecek kadar kötü verileri vardır. Değerlendirmemiz, zorunlu okulu kapatmanın yarardan çok zarar verdiği yönünde kalıyor” değerlendirmesini yaptı.

Noel hafta sonu boyunca, İsveç covid-19'a karşı aşılara başladı. İlk aşamada, özel konutlarda ya da evde bakım bulunan yaşlılara ve onlarla çalışan sağlık ve bakım personeline öncelik veriliyor. Evde bakımı olan biriyle yaşayan yetişkinlere de öncelik tanınıyor.

Yeni yılın 1. haftasına kadar 180.000 doz Pfizer / Biontech'in aşısının İsveç'e teslim edilmesi bekleniyor.

Tegnell, “Aşılama programının şu anda başlamış olması, hâlâ düşük seviyede olmasına rağmen birçok farklı şekilde çok iyidir” dedi.

Koronavirüsün en fazla etkili bölge olduğu başkent Stockholm Bölgesinde 116 574 vaka ve 3 156 ölüm gerçekleşti. İkinci sıradaki Göteborg’u da içerisine alan Västra Götaland Bölgesinde ise 70 866 vaka ve 1 197 ölüm meydana geldi.

En az vaka ve ölüm olayı Gotland adası’nda görüldü. Ada’da 2 184 vaka ve 27 ölüm var.

İsveç Halk Sağlığı Kurumu Anders Tegnell koronavirüs Covid-19 aşı Noel Haftası Pfizer / Biontech
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ