TENSTA’DA BİR GENÇ ÖLDÜRÜLDÜ

Tensta'da Salı gecesi silahlı çatışma meydana geldi. Olayda üç gencin vurulduğu ve bir tanesinin hastanede öldüğü polis tarafından açıklandı.

TENSTA’DA BİR GENÇ ÖLDÜRÜLDÜ
TENSTA’DA BİR GENÇ ÖLDÜRÜLDÜ Admin
Bu içerik 594 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Stockholm’un kuzeybatı semtlerinden Tensta’da Salı gecesi saat 21.40 sularında silahlı çatışma meydana geldi. Olayda üç genç yaralandı. Yaralılardan bir tanesi hastanede hayatını kaybetti. Olaya karışan gençlerin 20’li yaşlarda olduğu belirtiliyor. Yaralılardan ikisinin durumunun ciddi olmadığı ve ölen kişinin 19 yaşında olduğu belirtiliyor.

Polise göre, vurulanlardan ikisi Tensta'nın alışveriş merkezinde, üçüncüsü ise bir apartman dairesinde bulundu. Olay, cinayet, cinayete teşebbüs ve ağırlaştırılmış silah suçu olarak soruşturuluyor. Stockholm Polisi basın sözcüsü Anders Bryngelsson, “Bir sürü kaynağımız var ama kimse tutuklanmadı” dedi.

Aftonbladet gazetesinin ulaştığı kaynaklara göre, şüpheli kişilerin saldırıdan sonra olay yerinden elektrikli bisikletlerle kaçarken görüldükleri yönünde. Operasyonun başlarında, polisin de elde ettiği bilgilere göre siyah bir Saab marka arabayı  kaçış aracı olarak kullanılmış olabilecekleri ifade ediliyor. Polis, arama sırasında bölgedeki arabaları kontrol etti.

Gece boyunca büyük bir polis operasyonu devam ediyordu. Sözcü Anna Westberg saat 02: 00'de şunları söyledi: “Çeşitli kaynaklara sahibiz ve farklı şekillerde çalışıyoruz. İzleri güvence altına alıyoruz ve sorgulamalar yapıyoruz ve elbette silahlı saldırıların arkasındaki kişi ya da kişileri arıyoruz” dedi.

Polis, görgü tanığı bulma ve ifadelerine başvurma çalışmaları yürütürken ayrıca bölgede teknik incelemede yürütüyor. İncelemelerde boş kovanlar bulunduğu ve polisin güvenlik kameralarını incelemeye aldığı ifade ediliyor.

Stockholm Tensta silahlı saldırı cinayet
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ