İSVEÇ’TE 24 SAATTE KORONADAN 243 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ

İsveç’te son 24 saatte 243 artışla 8 727 kişi yaşamını yitirdi. 8 846 yeni vaka artışıyla vaka sayısı 437 379 oldu. Hastanelerde 4 055 kişi tedavi görüyor ve bunlardan 339’u yoğun bakım ünitelerinde bulunuyor.

İSVEÇ’TE 24 SAATTE KORONADAN 243 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ
İSVEÇ’TE 24 SAATTE KORONADAN 243 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ Admin
Bu içerik 551 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç’te son 24 saatte 8 846 yeni vaka sayısıyla yeni bir rekor kırıldı. 243 kişi yaşamını yitirdi. 4 055 kişi de tedavi görüyor. Genel vaka sayısı 437 379, ölüm olayı 8 727 kişi olarak kayıtlara geçti.

Hükümet adına bugünkü basın toplantısında İçişleri Bakanı Mikael Damberg ve Ticaret ve Sanayi Bakanı İbrahim Baylan katıldı. Mikael Damberg, “Ülkedeki durum enfeksiyonun yayılmasıyla hala ciddidir ve sağlık uzmanları bakıma ihtiyacı olan herkesle mücadele etmektedir Aşının aşı karanlıkta bir ışıktır ama tehlikenin bitmedi. Yeni Yıl kapıda olduğuna göre, takıldığımız kişilerle küçük gruplar halinde kutlayın” dedi.

İbrahim Baylan ise, “Pandeminin erken dönemlerinde endüstrideki ve ilaç endüstrisindeki birçok büyük şirketle ve yetkililerle tanıştım. Sektör uzmanlarına, yeni virüse karşı aşının ne kadar süreceğini düşünebileceğiniz konusunda bir soru sordum. Sonra cevap 10-15 yıl oldu. Pazar günü ilk İsveçliler aşılandı. İlk aşı 91 yaşındaki Gun-Britt yapıldı. Biz insanların zor durumlarda neler yapabileceğini gösteriyor. Aşı, 2020'den daha iyi bir 2021 için umut yaratıyor” ifadelerine yer verdi.

Baylan, “Pfizer Biontech ile olan anlaşma gereği olarak haftada 80.000 doz daha ve haftada aynı sayıda doz olacaktır. İsveç ek 2,2 milyon doz aşı alacak. Mart ayında geniş çaplı sevkiyata başlayacaklardır” dedi.

İsveç Halk Sağlığı Kurumu’na göre, İngiltere'den görülen yeni virüs mutasyonu İsveç'te dört kişide daha tespit edildi

Devlet epidemiyoloğu Anders Tegnell yayınladığı bir basın bülteninde, “Şu anda, yeni vakalar İsveç Halk Sağlığı Kurumu'nun duruma ilişkin risk değerlendirmesini etkilemiyor. Ancak bulgular bize toplumdaki herkesin enfeksiyonun yayılmasını azaltmak için güncel tavsiye ve önerileri takip etmenin önemini hatırlattığını söylüyor. Enfekte kişiler, farklı bölgelerin sakinleridir. Yeni vakaların keşfi şaşırtıcı değil. Yeni virüs varyantından daha fazla vaka bulacağımız bekleniyordu. Bu durumun artan analiz çalışmaları ve vakaların ele alınmasında bir etkiye sahip olduğumuzu gösteriyor” ifadelerini kullanıyor.

İsveç İçişleri Bakanı Mikael Damberg Ticaret ve Sanayi Bakanı İbrahim Baylan koronavirüsü aşı yeni varyant Anders Tegnell
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ