BELEDİYE ÇALIŞANLARI SENDİKASI GREVE GİDİYOR

Belediye çalışanları sendikası, huzurevleri ve özel sağlık ve bakım merkezlerindeki çalşanların maaşlarına yönelik ortaya çıkan anlaşmazlık üzerine grev uyarısı yaptı. Bu karar, sendika ve Almega özel sağlık şirketi arasındaki görüşmelerin durmasından sonra alındı. Eğer 22 Ocak'tan önce anlaşma sağlanamaması durumunda yaklaşık 55 bin kişi greve gidecek.

BELEDİYE ÇALIŞANLARI SENDİKASI GREVE GİDİYOR
BELEDİYE ÇALIŞANLARI SENDİKASI GREVE GİDİYOR Admin
Bu içerik 465 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Salı sabahı Belediye Çalışanları Sendikası anlaşma sağlanamaı üzerine görüşmelerden çekildi. Özel sağlık ve bakım alanında 55.000 çalışanı için grev tehdidinde bulundu. Belediye endikası ile Almega Sağlık Şirketi arasındaki müzakereler durdu. Sendika bir basın açıklaması yaparak, tarafların 15 Ocak'tan önce anlaşamaması halinde, İsveç genelinde özel bakım ve huzurevlerine yeni bir istihdam, fazla mesai ve fazla mesai blokajı uygulanacağını yazdı.

Grev, diğerlerinin yanı sıra yardımcı hemşireleri, şefleri, bakım asistanlarını da etkiliyor. Grev her zaman son çaredir ve kesinlikle sendikanın hafife aldığı hiçbir şey yoktur. Ancak, sendika başkanı Tobias Baudin, ”Sendika, üyelerinin mesleki eğitim almış kişilere özel bir ücret yatırımı için koşulların kötüleşmesini kabul edecekleri bir anlaşmayı kabul etmemizin olanaksızdır” diyor

Ayrıca Baudin, Almega'yı "Çalışanlarına kamu tarafındakine eşdeğer bir sözleşme için ödeme yapmayı" reddetmekle suçluyor. Korona salgınının ortasında sendikayı greve zorlayanların onlar olduğunu söylüyor.

Baudin,”Özel sağlık ve bakım merkezlerinde çalışan üyelerimize kamusal tarafla eşdeğer bir anlaşma için ödeme yapmaktan kaçınmaya zorlaması son derece kışkırtıcıdır” diye devam ediyor.

Sağlık hizmeti veren Almega, sendikanın eylemlerinden pişmanlık duyduklarını ve "bir çözüme ulaşmak için müzakereleri sürdürmekten mutlu olduklarını" söylüyor.

Özel Sağlık Girişimcileri Direktörü Antje Dedering bir basın bildirisinde, ”Mesleki eğitim almış kişilere ekstra bir zamma karşı çıkmıyoruz, ancak maliyetin İsveç işgücü piyasasının üzerinde anlaştığımız çerçeveye uyması gerekir” değerlendirmesini yapıyor.

İsveç Belediye İşçileri Sendikası Tobias Baudin grev Özel Sağlık ve Bakım Hizmetleri Antje Dedering anlaşmazlık zam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ