UPPSALA’DA MUTASYONA UĞRAMIŞ VİRÜSE RASTLANDI

Uppsala'da covid-19 virüsünün yeni varyantı vakasina rastlandı. Uppsala Bölgesi'ndeki enfeksiyon kontrol doktoru Johan Nöjd, ”Birleşik Krallık'taki mutasyonun toplumda bir yer edinmiş olabileceğinden şüpheleniyoruz” diyor.

UPPSALA’DA MUTASYONA UĞRAMIŞ VİRÜSE RASTLANDI
UPPSALA’DA MUTASYONA UĞRAMIŞ VİRÜSE RASTLANDI Admin
Bu içerik 492 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Mutasyona uğramış virüs vakası, pozitif covid-19 testlerinin rastgele bir örneğinde keşfedildi ve daha sonra İngiltere’de bulunan ya da ülkede kalmış biriyle tanışan kişilerle ilgili olan yeni virüs varyantının önceden belirlenmiş vakalarından farklı olduğu görüldü.

Uppsala Bölgesi enfeksiyon kontrol doktoru Johan Nöjd, Expressen’e, ”Bu kişiyle iletişime geçtiğimizde İngiltere ile herhangi bir bağlantısı olduğunu hemen anladık. Bunun ne anlama geldiğini henüz bilmiyoruz, garip bir durum mu yoksa daha fazlası mı var ve bir buzdağının tepesini görüyoruz. Şimdi, vakayı daire içine almak ve bu varyantın daha fazla yayılmasını sınırlamak için çeşitli aşamalarda enfeksiyon izleme ve örnekleme üzerinde yoğun bir şekilde çalışıyoruz” ifadesini kullanıyor.

Basına yansıyan haberlaere göre İsveç Halk Sağlığı Kurumu, İsveç'teki her olumlu bulguyu test etmemektedir.

Ayrıca, Uppsala Bölgesi enfeksiyon kontrol doktoru Johan Nöjd, ”Temaslardaki bu virüsü keşfedersek ve ortamdaki bilinen vakaların sadece bu virüs olduğu ortaya çıkarsa, o zaman teorik olarak bugün bildiklerimizden daha büyük ve büyüyen bir şey olabilir” yorumunu yapıyor.

İsveç Halk Sağlığı Kurumu’nun değerlendirmesine göre, ”Şimdiye kadaryeni mutasyonun insanları daha da hasta edeceğine dair bir gösterge yok. Genel olarak endişelendiğin şey bu. Uppsala'da çok yüksek bir seviyedeyiz ve İsveç'in çoğu yerinde buna benzer durumlar var” deniliyor.

İsveç Uppsala virüs mutasyon Johan Nöjd İngiltere İsveç Halk Sağlığı Kurumu test
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ