DAN ELİASSON’UN İSTİFA ETTİĞİ DUYRULDU

İsveç Toplum Güvenliği ve Acil Yardım Kurumu (MSB)’ndan yapılan basın açıklamasında, kurumun Genel Müdürü Dan Eliasson’un istifa ettiği açıklandı. Dan Eliasson’un Noel ve YılbaşıTatili’nde Kanarya Adaları’na, Las Palmas’a tatil gezisi yapmıştı. Gezi sonrası yapılan çok çaplı eleştirilerin ardında istifa kararı aldığı belirtilmişti.

DAN ELİASSON’UN İSTİFA ETTİĞİ DUYRULDU
DAN ELİASSON’UN İSTİFA ETTİĞİ DUYRULDU Admin
Bu içerik 400 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Dan Eliasson, ”Pozisyonumun nedeni, bir otorite olarak MSB'nin önemli görevini yerine getirmek için mümkün olan en iyi koşullara sahip olması gerektiğidir. Bu yüzden bugün görevden ayrılmak için gerekli talep de bulundum” diyor.

MSB’den bir tetkilinin yaptığı basın açıklamasında Dan Eliasson, MSB'nin Genel Müdürü olarak görevinden ayrılma talebinde bulunduğunu belirterek, ”Eliasson, Kanarya Adaları'na Noel ve Yeni Yıl gezisinden sonra durumu gündeme getirmek için İçişleri Bakanı Mikael Damberg ile bugün bir görüşme için girişimde bulundu" deniliyor.

Ayrıca, "Eliasson'un Genel Müdür olarak işine devam etme olasılığını tartıştığını" ve "var olan tepkiler göz önüne alındığında bunu zor olduğunu ve ayrıca bu tepkilerin MSB'nin önemli görevini yerine getirmesini de zorlaştırdığını" belirtiyor.

Dan Eliasson basın açıklamasında, ” Önemli olan kişi olarak ben değilim. Önemli olan, bir toplum olarak pandemiyi nasıl idare ettiğimiz ve tüm odak noktasının inanılmaz derecede önemli görev olduğu. Benim pozisyonumun nedeni, bir otorite olarak MSB'nin önemli görevini yerine getirmek için mümkün olan en iyi koşullara sahip olması gerektiğidir. Bu yüzden bugün görevden ayrılmak için talepte bulundum” dedi.

Dan Eliasson’un, İçişleri Bakanı Mikael Damberg ile yaptığı görüşme sonrasında kurumu yıpratmamak için istifa etmeyi uygun bulduğu anlaşılıyor.

Dan Eliasson istifa İsveç Toplum Güvenliği ve Acil Yardım Kurumu MSB İçişleri Bakanı Mikael Damberg Kanarya Adaları Las Palmas Noel Tatili
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ