İSVEÇ’TE KORONADAN ÖLENLERİN SAYISI 10 BİNE DOĞRU TIRMANIYOR

İsveç’te koronavirüsünden ölümlerde düşüş yaşanmıyor. Yılbaşı tatili nedeniyle sisteme girmede geçiken ölümlerle son 24 saatte 277 kiş yaşamını yitirdi. Genel toplamda yaşamını yitirenlerin sayısı 9 262 kişi oldu. Vaka sayısıda 12 536 artışla 482 284 oldu. Hastanelerde 4 275 kişi tedavi görüyor ve bunlardan 387 kişi yoğun bakım ünitelerinde bulunuyor.

İSVEÇ’TE KORONADAN ÖLENLERİN SAYISI 10 BİNE DOĞRU TIRMANIYOR
İSVEÇ’TE KORONADAN ÖLENLERİN SAYISI 10 BİNE DOĞRU TIRMANIYOR Admin
Bu içerik 307 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç Halk Sağlığı Kurumu bugünkü basın toplantısında Daire Başkanı olan Karin Tegmark Wisell, “Küresel olarak haftalık vaka sayısı: Grafiğin son haftalarında görebileceğiniz gibi, küresel olarak çok yüksek düzeyde vakalara devam ettik. Pandemi küresel ölçekte yavaşlıyor gibi görünmüyor. AB / AEA ve Birleşik Krallık: Burada da çok sayıda vaka var ve önemli bir yavaşlama yok. AB / AEA ve Birleşik Krallık'ta 14 günlük kümülatif oluşumun haritasını gösteriyor. Eskiye göre çok büyük değişiklikler yok, birçok bölgede çok sayıda vaka olduğunu görüyoruz. Avrupa'da, bu dönemde, Litvanya 1.300'ün biraz üzerinde ile 100.000 kişi başına en yüksek vaka sayısına sahip ülkedir, onu Slovenya ve Hollanda izlemektedir” ifadelerini kullandı.

Ayrıca, Wisell, “İsveç'te, ülkede bulunan çok sayıda vaka var, toplamda 480.000'den fazla rapor edilmiş vaka var. Son 14 günde 100.000 kişi başına düşen rakam, Litvanya'nın 1.300'ün biraz üzerindeyken 725. Aksi takdirde bölgedeki birçok ülke İsveç ile aynı seviyededir. İsveç verileri Noel / Yeni Yıl ve on üçüncü hafta sonları sırasında belirsizdir. Örnekleme başladığında artacağı gerçeğine hazırlıklı olmalıyız. İsveç'te örnekleme son iki haftada azaldı. 51. haftada 200.000'den fazla kişi test edildi, bunlardan yüzde 21'i pozitifti çıktı” değerlendirmesini yaptı.

İsveç’te, virüsün İngiltere varyantına ait 17 vaka tespit edildi, bunların beşinin seyahat bağlantısı yok.

Wisell, “Seyahat bağlantılı ile testler arasında, bu varyanta sahip olanların yüzde 30-40'ın biraz üzerinde olduğunu görüyoruz. İngiltere'den gelen yolcuların nispeten büyük bir bölümünde bu özel varyant var” dedi.

Hükümet temel eğitimin üçüncü aşaması ve lisede de uzaktan eğitim fırsatı sağlamayı planlıyor. Bu kararla birlikte, lise okulları gerektiğinde uzaktan eğitim yapma imkânına sahip olacak. Buna üniversite ve yüksek okullarda dahildir. Ayrıca hükümet “uzaktan eğitim, diğer önlemler alındıktan sonra dikkatli kullanılmalıdır” uyarısında da buluynuyor.

İsveç’te 27 Aralıktan bu yana 40 bin kişiye Biontech/pfizer aşı uygulandığı da basın toplantısında açıklandı. Avrupa Birliği (AB) Moderna aşısına onay verdiğini açıkladı.

İsveç İsveç Halk Sağlığı Kurumu Karin Tegmark Wisell koronavirüsü AB Moderna onay İngiltere
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ