RİSSNE CİNAYET ZANLISI YAKALANDI

Rissne’de ATM’den para çeken bir kişiyi bıçaklayarak ölümüne neden olan 19 yaşındaki genç polisin paylaştığı fotoğraflar sayesinde yakalandı. Katilin Avukatı, kişinin aileden özür dilediğini duyurdu.

RİSSNE CİNAYET ZANLISI YAKALANDI
RİSSNE CİNAYET ZANLISI YAKALANDI Admin
Bu içerik 443 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Tedavi gördğü adli psikiyatriden kaçan katil, geçen Cumartesi günü Rissne'deki ATM'de birçok çocuğun babası olan 45 yaşındaki Joakim Forsberg'i öldürdüğünü itiraf etti. Cumartesi gecesi Joakim Forsberg kız arkadaşının doğum gününü kutlamak için dışarı çıktı. Sundbyberg'deki Rissne'ye bir taksiye bindiler. Joakim bir saat sonra ATM'den para çekmeye gitti ancak restorana asla geri dönmedi.

Erkek arkadaşının belli bir süre içerisinde geri gelmemesi üzerine dışarı aramaya çıktığını basına anlatan kız arkadaşı Faouzia Rachdi, “Dışarı çıkan insanları gördüm ama Joakim geri dönmedi. Nerede olduğunu bilmiyordum, bu yüzden dışarı çıkıp bakayım dedim. Sonra onu yerde gördüm. Onu yerde görünce tamamen çıldırdım ve onu kurtarmaya çalıştılar. Çığlık attım ve ağladım. Ve polis beni hastaneye götürdü” diyor.

Polis, şapkalı ve mavi ceketli bir adamı gösteren bir güvenlik fotoğrafıyla paylaştı. Çarşamba günü bir şüpheli tutuklandı. 2017'de Enskede lisesinde 17 yaşındaki Mahmud Alizade'yi öldürmekten hapis yattığı adli psikiyatriden kaçan 19 yaşındaki bir çocuk olduğu anlaşıldı.

19 yaşındaki avukat Martin Persson tarafından savunuluyor ve şöyle diyor: “Maktülü bıçakladığını itiraf ediyor ve aileden özür dilemek istiyor. Cinayeti reddediyor. Davacıları öldürmek ya da yaralamak niyetinde değildim, diyor” açıklamasını yapıyor.

Perşembe günü, 19 yaşındaki zanlının olası cinayet sebebi ile gözaltına alınması istenenerek tutuklandı.

Joakim Forsberg ve Faouzia Rachdi'nin uzun zamandır birlikte yaşıyorlardı. Bu birliktelikten iki ortak çocukları vardı. Joakim'in ayrıca önceki ilişkilerinden de çocukları bulunuyordu.

Faozia basına, “Joakim'i nazik ve şefkatli bir babaydı. Evlenip bir daire tutmayı planladık. Tunus'ta evlenecektik ama korno nedeniyle olmadı. Çocuklarını severdi. Onlarla iyi ilişkileri vardı ve birbirlerine hep yakındılar” açıklamasını yapıyor.

Stockholm Rissne ATM cinayet bıçaklama Joakim Forsberg Faouzia Rachdi itiraf Mahmud Alizade adli psikiyatri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ