AVRUPA’DA KORONADAN EN ÇOK ZARAR GÖREN ÜLKE BELÇİKA OLDU

Avrupa ülkeleri arasında koronavirüsünden en çok etkilenen ülke olarak Belçika başı çekiyor. Belçikalı yetkililerin açıkladığı rakamlara göre, ülkede covid-19'daki ölümlerin sayısı 20.000'i geçtiği belirtildi. Belçika trajik bir kilometre taşınıböylece geçmiş oldu. Belçika bu durumda belki de dünyanın en kötü etkilenen ülkesi olarak kayıtlara geçti.

AVRUPA’DA KORONADAN EN ÇOK ZARAR GÖREN ÜLKE BELÇİKA OLDU
AVRUPA’DA KORONADAN EN ÇOK ZARAR GÖREN ÜLKE BELÇİKA OLDU Admin
Bu içerik 443 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

ABD ve Brezilya gibi ülkelerdeki altı rakamlı ölümlerle karşılaştırıldığında, Belçika'nın istatistikleri o kadar tehlikeli görünmeyebilir - ancak Belçika'nın nüfusu 11 milyonun biraz üzerindedir, yani İsveç'inkiyle karşılaştırılabilir bir nüfus.

İsveç haber ajansı TT’in ve diğer ajansların haberlerine göre, Belçika'nın ölü sayısı, bu nedenle, mikronasyonlar hariç tutularak, ülke sakinlerinin sayısıyla bağlantılı olarak trajik bir dünya zirvesine ulaştığı anlamına geliyor. Belçika'da milyonda 1.700 kişi covid-19’dan öldü, buna karşılık gelen rakam İtalya'da 1.400 ve Amerika Birleşik Devletleri'nde 1.100 olarak görülüyor. İsveç'te, bir milyon kişi başına Covid-19'da nispeten 900 kişi öldü.

Belçika'daki ölümlerin yarısından fazlası ülkenin huzurevlerinde meydana geldi. İsveç'te olduğu gibi, Belçika'da da huzurevlerinde yüksek ölüm oranlarına yol açan faktörlere karşı özellikle sert eleştiriler yapıldı, Uluslararası Af Örgütü'nün daha önce Belçikalı yetkililerin enfeksiyon ülke geneline yayıldığında "terk ettiğini" söylediği yerlerde.

Bununla birlikte, bir uyarı, Belçika'nın ölü sayısının diğer pek çok ülkede bulunmayan kategorileri içerebileceğidir. Enfeksiyonun bahar zirvesinde, enfeksiyondan öldüğünden şüphelenilen, ancak çeşitli nedenlerle test edilemeyenler de dahil edildi.

Covid-19 Belçika ölü İtalya Amerika İsveç Enfeksiyon
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ