İSVEÇ METEOROLOJİ KURUMU DOKUZ BÖLGEDE KAR UYARISI YAPTI

Isveç Meteoroloji Kurumu (SMHI) dokuz bölgede kar uyarısı yaptı. Kar yağışının bu bölgelerde 30-40 cm’ye ulaşması bekleniyor. SMHI, Pazartesi gününden itibaren sekiz bölgede kar motosikleti konusunda uyarıda bulunuyor ve bir bölgede risk oranı daha yüksek olarak değerlendiriliyor.

İSVEÇ METEOROLOJİ KURUMU DOKUZ BÖLGEDE KAR UYARISI YAPTI
İSVEÇ METEOROLOJİ KURUMU DOKUZ BÖLGEDE KAR UYARISI YAPTI Admin
Bu içerik 730 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Kar yağış ve rüzgar, dağlar hariç Jämtland Bölgesi, Dala dağları hariç Gävleborg, Dalarna'yı, Västmanland, Uppsala, Södermanland, Örebro ve Värmland'ı kapsıyor. Västernorrland'da Pazartesi akşamı ve Salıdan önceki gece 20-40 santimetre kar riski vardır.

Jämtland Bölgesinde 30 santimetreye kadar kar beklenirken, Gävleborg, Dalarna ve Värmland 20 cm olarak hesap ediliyor. Örebro ve Västmanland'da sırasıyla 15 santimetreye kadar ve Södermanland ve Uppsala'da 10 cm olarak bekleniyor

Västernorrland'de SMHI, çok zor hava koşulları ve kuvvetli rüzgar ve kar fırtınası oluşumu risklerine işaret ediyor. Risk, 1 ölçeğinde görülüyor.

SMHI web sitesinde, "Risk, uyarı değildir. Hava durumu gelişiminde büyük belirsizlikler olması durumunda risk kullanılır. Öngörüdeki belirsizlik azalırsa risk uyarıya dönüşebilir "diye yazıyor.

İsveç kar kar fırtınası risk uyarı SMHI İsveç Meteoroloji Kurumu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ