İSVEÇ’E YARIN 11 BİN DOZ MODERNE AŞISI GELİYOR

İsveç'e 11.000 doz Moderna'nın aşısının Salı günü gelmesi bekleniyor. Aşı Eşgüdüm Koordinatörü Richard Bergström tarafından doğrulandı. İsveç, 27 Aralık'tan beri aşılanıyor. İsveç Halk Sağlığı Kurumu'nun 1. aşama olarak adlandırdığı aşamada yeni yılın ilk haftası da dahil olmak üzere 40 bin kişinin aşılandığı belirtildi.

İSVEÇ’E YARIN 11 BİN DOZ MODERNE AŞISI GELİYOR
İSVEÇ’E YARIN 11 BİN DOZ MODERNE AŞISI GELİYOR Admin
Bu içerik 565 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Avrupa Birliği’nin Moderne aşısına onay vermesinden sonra ülkelere dağıtımına geçildi. İsveç Aşı Eşgüdüm Koordinatörü Richard Bergström ilk elde 11 bin doz aşının yarın geleceğni duyurdu. İsveç, biontech/Pfizer aşısının 1. Aşamasında 40 kişiyi aiılamış durumda ve henüz 2. Aşamaya geçilmedi. 2. Aşamanın Şubat başlarında yapılması bekleniyor. 3. Aşama için Nisanın ilk haftası hedefleniyor.

İsveç Aşı Eşgüdüm Koordinatörü Richard Bergström basına yaptığı açıklamada, “İsveç'te aşı olmak isteyen herkesin Nisan ortasına kadar aşılanmış olması gerekiyor” dedi. Şimdiye kadar İsveç, Pfizer'den aşı aldı. Ancak Salı günü Moderna'nın ilk teslimatının İsveç'e gelmesi bekleniyor. Norveç ve Danimarka da dozlarını Salı günü alacaklar. Bu İsveç için ilk elde 11 bin doz olarak belirlendi.

Genel toplamda, İsveç, Moderna'dan 3,6 milyon doz için bir anlaşması yaptı. Bu  da 1,8 milyon insan için yeterli demektir. Geçen hafta bölgelere 80.000 doz Pfizer aşısı teslim edildi. Bergström, bu hafta Moderna ve Pfizer ile birlikte 100.000 dozun bölgelere gönderilebileceğini tahmin edildiğini söyledi.

İsveç Aşı Eşgüdüm Koordinatörü Richard Bergström, “Daha önce de söylediğimiz gibi sonra bu artacak” dedi.

İsveç korona aşı Moderne AB Richard Bergström
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ