İSVEÇ HÜKÜMETİ KORONAVİRÜSÜ İZLEME İÇİN 5,5 MİLYAR KRON DAHA AYIRIYOR

İsveç Hükümet, koronavirüsün test edilmesi ve enfeksiyon yeterli düzeyde izleme için 5,5 milyar kron daha ayırıyor. Sosyal İşler Bakanı Lena Hallengren,“Testin uzun bir süre için önemli olacağının sinyalini vermek istiyoruz” dedi.

İSVEÇ HÜKÜMETİ KORONAVİRÜSÜ İZLEME İÇİN 5,5 MİLYAR KRON DAHA AYIRIYOR
İSVEÇ HÜKÜMETİ KORONAVİRÜSÜ İZLEME İÇİN 5,5 MİLYAR KRON DAHA AYIRIYOR Admin
Bu içerik 485 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç’te koronavirüsü hâlâ salgın durumunu koruyor. Yeni vakalar artan testlerin ardından sürekli alarm veriyor. Bu durumu gözönüne larak bir değerlendirme yapan hükümet, virüs testlerinin ve enfeksiyonun uzun süreli takibi için ekstra 5,5 milyar kron ayırmaya karar verdi.

İsveç’te Aralık ayında haftada 200.000 ile 300.000 arasında PCR testi yapıldı. Hükümet bu rakamın yüksek olmaya devam ettiğini görmek istiyor. Bu nedenle, halihazırda ayrılan iki milyar kronun yanı sıra şu anda test ve enfeksiyon izleme için 5,5 milyar kron daha ayırdı. Bu miktarın büyük çoğunluğu bölgelere gönderilecek. Bakan Lena Hallengren, “Bölgelerin üzerinde anlaştığımız test ve izlemeleri yapacak kaynaklara sahip olması önemli” diyor.

Koronavirüsünde artış gösteren bölgelerde halk “hızlı testler” için uzun kuyruklar oluşturduğu görülüyor. Test sayısının haftada 300 bin dolaylarına eriştiği yetkililerce açıklanıyor. İsveç, Avrupa Birliği’nin onay verdiği aşıları kullanıyor. Bugün de Moderna’dan 11 bin doz aşı geliyor. Toplamda Moderna’dan 3,6 milyon doz aşı alınacağı dün açıklanmıştı.

Son olarak ayrılan para, 2021 için ilk değişiklik bütçesinin bir parçası ve enfeksiyon izleme ve PCR testlerine ek olarak antikor testlerini de içeriyor. Ancak, covid-19 için hızlı testler kapsamamaktadır.

İsveç koronavirüs Covid-19 Sosyal İşler Bakanı Lena Hallengren Test Enfeksiyon izleme
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ