İSVEÇ’TE KORONA VAKA SAYISI 506 866 OLDU

İsveç‘te bugün açıklanan son dört günlük korona vakalarıyla birlikte genel vaka sayısı 506 866’ya ulaştı. Son dört günde 17 395 yeni vaka görüldü. Ölüm sayısında da 234 artışla 9 667 oldu. Hastanelerde 4 434 kişi tedavi görüyor ve bunların 372’si yoğun bakım ünitelerinde bulunuyor.

İSVEÇ’TE KORONA VAKA SAYISI 506 866 OLDU
İSVEÇ’TE KORONA VAKA SAYISI 506 866 OLDU Admin
Bu içerik 456 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Hükümet bugün meclise 2021 için fazladan iki değişiklik bütçesi sundu. Bütçeler, covid-19'a karşı aşılamayla bağlantılı teklifleri, test ve enfeksiyon izleme için ek takviyeleri ve risk grupları için genişletilmiş ödenceleri içeriyor.

Hükümet ayrıca İsveç Acil Afetler Kurumu (MSB) için 89 milyon kron para artırılmasını önerdi. Bu, pandemisi hakkında halka yönelik iletişim çabalarını koordine etmek, güçlendirmek ve geliştirmek, aşılama konusunda koordineli, ulusal bilgilendirme çalışmaları yürütmek ve ayrıca dezenformasyon ve söylentileri izlemek ve yönetmek için yetkilendirilen iki görevlendirilecek.

İsveç Halk Sağlığı Kurumu devlet epidemiyoloğu Anders Tegnell,  bugünkü basın toplantısının açılışında: “Küresel duruma bakarak başlamak istiyorum. Grafikler, farklı bölgelerdeki yayılmayı ve nasıl geliştiğini gösteriyor. Birkaç aydır olduğu gibi devam edecek gibi görünüyor” dedi.

Avrupa Kıtasındaki rakamlarının, Avrupa Sağlık Kurumu’nun bir hafta sonu olmasından dolayı sisteme girmekte etkilenmeler olabileceğini dikkat çeken Tegnell, “ İsveç'teki yayılma diğer ülkelere göre daha geç başladı, birçok ülke İsveç'te yayılma başlamadan önce düzgün bir şekilde zirve yaptı. Gelişme, farklı ülkelerde çok farklı görünüyor” değerlendirmesini yapıyor.

Devlet epidemiyoloğu Tegnel; “Yoğun bakım, maalesef hafta sonları verileri büyük vites büyütmenin zor olduğu gerçeğine geri dönüyoruz. Hafta sonları belirli bir veri birikimimiz var. Bu, haftalık ölüm sayısı için daha fazla geçerlidir. Hafta sonları ne olduğunu daha net görmeden önce bu haftayı beklemeliyiz. Yarın ölüm siciline haftalık durumu ekleyeceğiz, bu kesinlikle istatistiklerde olandan çok daha fazla ölüm sayısı anlamına gelecektir” ifadelerini kullandı.

Anders Tegnell aşı ve aşılama konusundadi görüşlerini şöyle açıkladı: “Aşılar ciddiyetle başladı. Farklı bölgelerle iletişime geçerek verileri manuel olarak topluyoruz. Aldığımız veriler şunlar: Şimdiye kadar yaklaşık 80.000 doz tüketildi. Muhtemelen birçok bölge ikinci bir doz verebildiğinden emin olmak için tasarruf etmişti, çünkü başlangıçta teslimatların nasıl olacağı belirsizdi. İsveç'teki teslimatlarla ilgili herhangi bir sorun yaşamadık, bu nedenle artık iletişimimizde mümkün olduğunca çok aşı kullanmak ve teslimatların iyi bir şekilde devam ettiğini varsayıyoruz.”

İsveç korona İsveç Halk Sağlığı Kurumu Anders Tegnell İsveç Acil Afetler Kurumu MSB Aşı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ