İSVEÇ’TE BUGÜNKÜ KORONA BİLANÇOSU 167 ÖLÜ

İsveç’te koronadan son 24 saat içerisinde sisteme giren ölüm vakalarına göre 167 kişi yaşamını yitirdi. 5 337 yeni vaka görüldü. Genel toplma bakıldığı zaman vaka sayısı 512 203, ölüm vakası 9 834 kişi oldu. Hastanelerde 4 462 kişi tedavi görüyor ve bunlardan 370 kişi de yoğun bakım ünitelerinde bulunuyor

İSVEÇ’TE BUGÜNKÜ KORONA BİLANÇOSU 167 ÖLÜ
İSVEÇ’TE BUGÜNKÜ KORONA BİLANÇOSU 167 ÖLÜ Admin
Bu içerik 407 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç’te korona salgınında fazla bir değişiklik görülmüyor hem vaka sayısı hem de ölümler devam ediyor. Dün yapılan açıklamalarda 8o bin kişinin aşılandığı yönündeydi. Aşıların İsveç’e getirtilmesinde ve korunmasında sıkıntı yaşanmadığı bildiriliyor. Toplu aşılamalar için spor salonalrından yararlanma hesaplanıyor.

İsveç Halk Sağlığı Kurumu bugünkü basın toplantısında devlet eğidemiyoloğu Anders Tegnell, “Bölgelerin ikinci doz dışında bazılarının yapmayı tercih ettiği gibi aşının tüm dozlarını kullanma zamanının geldi. Şimdi kesinlikle en kısa zamanda aşıyı kullanmaya başlama zamanı. Aşıların şimdi başlamış olması, birçok kişi tarafından dokuz aydan uzun süren karanlık korona tünelinde bir ışık parıltısı olarak görülüyor” ded.

İsveç aşı eşgüdüm koordinatörü Richard Bergström dün İsveç Televizyonuna bugünkü haftalık 100.000 doz aşının Mart ayında 500.000 olacağını ve bu, geniş kitlesel aşılamanın başlayacağı zaman olduğunu söylemişti. Bergström, “Yaz ortasından önce isteyen herkesi aşılayabilme amacımız. Evet, kesinlikle öyle düşünüyorum. Bunu yaz ortasından önce yapabilmemiz gerçekçidir. Bu durum, aşıyla bağlantılı olarak bağışıklığa ulaştığımız ve böylece sonbaharda her zamanki gibi yaşamaya başlayabileceğimiz anlamı ortaya çıkıyor” diyor.

Devlet epidemiyoloğu Anders Tegnell'e göre şu anda cevap vermek için henüz çok erken: - Öncelikle enfeksiyonun yayılmasını durdurmak için hangi seviyeye ulaşmanız gerektiğini bilmiyoruz, bu yüzden kaç tane aşı yapacağımıza körü körüne bakmamalısınız, diyor Aftonbladet ve devam ediyor: “Enfeksiyonun yayılmasını azalttıktan sonra, muhtemelen bugünün önlemlerinden hangisinin azaltılacağını veya kaldırılacağını tartışabileceğiz, ancak normal bir hayata ne zaman dönebileceğimizi söylemek için henüz çok erken. Bugün bu yanıtlamam tamamen olanaksız1 ifadelerini kullanıyor.

Stockholm Bölgesinde kornada son durum 129 283 vaka ve 3 428 ölüm olayı gerçekleşmiştir.

İsveç korona covid-19 aşı Anders Tegnell Halk sağlığı Kurumu Richard Bergström
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ