MÄRSTA’DA BİR KİŞİ SİLAHLI SALDIRIDA ÖLDÜRÜLDÜ

Stockholm’un kuzey semti Märsta’da dün akşam saatlerinde bir kişi lokantada silahlı saldırıya uğradı. Vücuduna birden fazla kurşun isabet eden kişi olay yerinde ağır yaralandı ve kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi. Polis büyük bir operasyon başlattı.

MÄRSTA’DA BİR KİŞİ SİLAHLI SALDIRIDA ÖLDÜRÜLDÜ
MÄRSTA’DA BİR KİŞİ SİLAHLI SALDIRIDA ÖLDÜRÜLDÜ Admin
Bu içerik 536 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Cumartesi akşamı saat 19.00’dan kısa bir süre sonra Sigtuna Belediyesine bağlı Märsta'nın Valsta semtinde bir silahlı saldırıya meydana geldi. Polis olaya ilişkin çok sayıda alarm aldı. Polis ekipleri olay yerine geldiğinde, kurşun yaralı bir kişi bulundu. Başlangıçta hayatı tehdit edecek şekilde yaralanmış olarak tanımlandı ama, Saat 21.45'te polis, kişinin yaralarından dolayı öldüğünü doğruladı.

Stockholm Polisi basın sözcüsü Ola Österling, “Olay yerinde ağır yaralı olarak bulduk. Hastanede vefat etti ve akrabalarına haber verildi. Polisin elinde kişinin kimliği hakkında çok az bilgi var. Orta yaşlı. Daha fazla bir şey söyleyemem” diyor.

Basına ulaşanbilgilere göre kişinin bir lokantanın içindeyken kurşunlandı. Olay yerinde birkaç el ateş edildi ve akşam saatlerinde polis daha büyük bir operasyon başlattı. Bölgede birkaç köpekle birlikte bir düzine polis devriyesi hareket arama tarama çalışamasına başladı.

Ola Österling, “Özel ekiplerde çalışmaya katıldı. Katili arama hızla sürüyor ve oradan henüz herhangi bir bilgi almadım. Birkaç kişi olup olmadığını da bilmiyorum” ifadelerini kullanıyor.

Polis sözcüsü Österling devamla, “Saat 20.30'da, mevcut görgü tanıklarının sorgulamalar yapıldı ve polis çalışmaları devam etti. Olay yeri ile bağlantılı olarak hangi gözetleme kameralarının mevcut olduğunun bir envanterini çıkarıyoruz ve bir ya da daha fazla feylemci için keşif çalışmalarına devam ediyoruz. Polis, olayı cinayet olarak nitelendiriyor” dedi.

Stockholm Sigtuna Märsta Valsta lokanta Silahlı saldırı cinayet Stockholm Polisi Ola Österling
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ