POLİS KORONAVİRÜS CEZASI YAZMAYA HAZIRLANIYOR

İsveç’te geçici olarak çıkartılan “Pandemi Yasası” uyarınca kurallara uymayanlara polis bulundukları yerlerde direk 2 000 kron ceza yazacaktır. SVT’ye açıklamalarda bulunan Cumhuriyet Başsavcısı, “Kuralları hiçe sayanlar cezayı hak ediyor demektir” dedi.

POLİS KORONAVİRÜS CEZASI YAZMAYA HAZIRLANIYOR
POLİS KORONAVİRÜS CEZASI YAZMAYA HAZIRLANIYOR Admin
Bu içerik 751 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç korona salgını yayılmasını durdurabilmek için  çıkardığı geçici salgın yasası çerçevesinde bu yasaya uymayanlara polis bulundukları yerlerde 27 Ocaktan itibaren direk 2 000 kron ceza yazabilecek. 15 ile 18 yaş arasındaki gençlerin gruplar halinde düzenleyecekleri eğlencelerde polis her birine ayrı ayrı bu cezayı uygulayacaktır.

Stockholm Bölge savcısı İsabelle Bjursten, “27 Ocak'ta yürürlüğe girecek olan miktar hazırlık amacıyla belirlenmiştir.Yönetmeliklerin neye benzeyeceğini henüz bilmiyoruz. Hükümetin ne durumda olduğunu öğrenene kadar beklemeliyiz” diyor.

Eylül 2021'in son gününe kadar geçerli olacak olan yeni salgın yasası, hükümete covid-19'un yayılmasını durdurmak için daha fazla harekete geçme fırsatı veriyor. Bu durum diğer etkinliklerin yanı sıra spor salonlarının, spor tesislerinin ve alışveriş merkezlerinin kapanmaya zorlanabileceği anlamına geliyor.

Ayrıca, pandemi yasası aynı zamanda özel şahısların, örneğin toplanabilecek kişi sayısına ilişkin kurallar gibi belirlenmiş hükümleri ihlal etmeleri halinde para cezasına çarptırılabilecekleri de gözönünde bulunduruyor.

Stockholm'de covid-19 şüphesi ile hastaneye yatırılan hastaların sayısı azalıyor. Stockholm Bölgesi Sağlık ve Tıbbi Bakım direktörü Björn Eriksson basın açıklamasında, “Hastanede bakıma muhtaç olan covid-19 hastalarının sayısında sürekli bir azalma görmemiz sevindirici. Henüz bunun kalıcı bir düşüş olduğu sonucuna varamayız. İşe ve okula dönenlerin çoğu geçen haftaya kadar fazla değildi. Enfeksiyonun yayılması tekrar artma eğilimi gösterirse ki, bunun sonuçlarını 1-2 hafta içinde görebileceğiz” diyor

Stockholm Bölgesinde 559 hastaya covid-19 tedavisi görüyor ve bunların 75'i yoğun bakım ünitelerinde bulunuyor. Stockholm'de toplam 131 462 kişinin covid-19  testi pozitif çıktı. Bölgede 3 536 ölüm gerçekleşti.

İsveç koronavirüs Pandemi Yasası Başsavcılık Bölge savcısı İsabelle Bjursten Sağlık ve Tıbbi Bakım Björn Eriksson
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ