İSVEÇ’TE KORONADAN BUGÜN 206 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ

İsveç’te son 24 saatte sisteme işlenen korona vakalarında 206 kişi yaşamını yitirirken 4 702 yeni vaka görüldü. Genel toplamda 537 967 vaka ve 10 797 ölüm olayı gerçekleşti. Hastanelerde 4 625 kişi tedavi görüyor ve bunlarıdan 346 kişi yoğun bakım ünitelerinde bulunuyor.

İSVEÇ’TE KORONADAN BUGÜN 206 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ
İSVEÇ’TE KORONADAN BUGÜN 206 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ Admin
Bu içerik 615 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç Halk Sağlığı Kurumu bugü yaptığı basın toplantısında sisteme işlenmekte geciken vakalarla birlikte son 24 saatte 206 kişi yaşamını yitirdi. 4 702’de yeni vaka görüldü. Kurum, bazı bölgelerde az da olsa düşüşler görüldüğünü ama henüz tam resmi görmenin pek olanaklı olmadığını belirtiyorlar. Önümüzdeki bir iki hafta içerisinde durumun yavaş yavaş ortaya çıkacağını ama her şeye karşın dikkatli olmak gerektiğinin altını çiziyorlar.

SVT haberler Skåne, Skåne Bölgesinde aşılamayı erteleme kararı, Pfizer'in AB ülkelerine aşı teslimatlarının Şubat ayı başına kadar azalacağını duyurmasının ardından geldi. Skåne Bölgesi meclis üyesi ve Skåne Bölgesi'nin sağlık ve tıbbi bakım komitesi başkanı Gilbert Tribo, “Kısa sürede gelen haberleri eleştiriyoruz. Devletten ve aşı koordinatöründen alacağımızı söyledikleri aşıları verememelerine çok kızıyorum” açıklamasını yapıyor.

Bu yaz, Sosyal İşler Genel Müdürlüğü, risk gruplarının sınıflandırılmasında biraz daha spesifik olduğu bir rapor yayınlamıştı. Bu rapora, İsveç Halk Sağlığı Kurumu da her aşamada kaç kişinin aşılanması gerektiğini tahmin ederken yayınladığı rakamların da temelini oluşturmaktadır.

İsveç Koronavirüs İsveç Halk Sağlığı Kurumu Sosyal İşler Genel Müdürlüğü Skåne Bölgesi SVT Gilbert Tribo
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ