İSVEÇ’TE KORONAVİRÜSÜ İLE İLGİLİ SON GELİŞMELER

İsveç Başbakan Stefan Löfven'e sabah saatlerinde düzenlediği basın toplantısında, enfeksiyonun yayılmasına rağmen lise eğitimlerinin sınıflarda kademeli olarak ders verilebilebileceğini ve lokanta, bar ve benzeri yerlerdeki akşam 20.00’den sonra alkol servisi yasağının 7 Şubat’a kadar uzatıldığını açıkladı. Temel eğitimde uzaktan eğitim verilmeyecektir.

İSVEÇ’TE KORONAVİRÜSÜ İLE İLGİLİ SON GELİŞMELER
İSVEÇ’TE KORONAVİRÜSÜ İLE İLGİLİ SON GELİŞMELER Admin
Bu içerik 565 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Başbakan Stefan Löfven sabah saatlerindeki basın toplantısında mevcut ülke çapındaki uygulamalar konusunda tavsiye kararlarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Bazı tavsiyelerin süresi uzatıldı. Yeni kurallar Pazartesi'den 1 Nisan'a kadar geçerli olacağı belirtildi.

Ek kararlar alındı:

  • Uzaktan çalışma ile ilgili tavsiye 7 Şubat'a kadar uzatıldı.
  • Alkol yasağı 7 Şubat'a kadar uzatıldı.
  • Hükümet, belediyeleri gereksiz faaliyetlerini 7 Şubat'a kadar kapatma çağırsınında bulundu. 2005 ve sonrasında doğan çocuklar için boş zaman etkinlikleri buna dahil edilmedi.
  • Yoğun saatlerde toplu taşıma araçlarında ağız maskesi kullanılması önerisi bahara kadar uzatıldı.
  • İsveç İş Ortamı Kurumu, işverenlerin mevcut düzenlemelere ve kurallara uymasını sağlamak için savunmasız sektörlere odaklanan hedefli bir denetim çabası için görevlendirildi.

Hükümet bundan sonra iki haftada bir kısıtlamaları yeniden gözden geçireceği ifade edildi.

Okullar Bakanı Anna Ekström, ”Enfeksiyon kontrol doktorlarının bölgesel olarak tavsiyelerde bulunmaları için her zaman bir fırsattır. Okul müdürlerin salgın sırasında sahip oldukları sorumluluğu yerine getirdiklerini düşünüyorum. Bu zor bir görev, ancak müdürlerin yerel olarak geçerli kararlar almaya en uygun olduğu sonucuna varıyorum. Gözlerimin önünde görüyorum ki, liselerimiz öğrenciler için kapıları açabilecektir. Ayrıca önümde yerel enfeksiyon kontrolü ile iyi diyaloğun devam edeceğini görüyorum” dedi.

Başbakan Löfven alkol yasağına ilişkin, ” Birkaç enfeksiyon kaynağımız var, ancak geniş bir şekilde bakmalıyız. Birçok hasta ve ölü ile ilgili bir durumumuz var. Önleyebileceğimiz yerleri geniş bir şekilde incelemeliyiz. Enfeksiyonun yayılma riskinin olduğu bir ortamdır, risk alamayız” yorumunu yaptı.

İsveç Halk Sağlığı Kurumu Genel Müdürü Johan Carlson ise, ” Her bir işletme, tam olarak ne kadar katkıda bulunduğunu hesaplamanın mümkün olmasını isterse, yarısı ortadan kalkacaktır. Tam olarak belirtememeniz risk alanı olmadığı anlamına gelmez” ifadelerini kullandı.

İsveç basın toplantısı korona Başbakan Stefan Löfven Okullar Bakanı Anna Ekström Halk Sağlığı Kurumu Johan Carlson alkol eğitim lise
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ