TEGNELL, ”İSVEÇ’İN NORVEÇ SINIRINI KAPATMAsı GEÇİCİ ETKİ YAPABİLİR”

Norveç’te geçen hafta hızlı bir biçimde yayılma eğilimi gösteren yeni İngiliz virüs varyantının nedeniye sorunlar yaşanıyor. Norveç, başkent Oslo ve çevresindeki belediyelerde sıkı kapatma kararı almıştı. Bu nedenle İsveç hükümeti ülke Norveç’le olan sınırını kapattı.

TEGNELL, ”İSVEÇ’İN NORVEÇ SINIRINI KAPATMAsı GEÇİCİ ETKİ YAPABİLİR”
TEGNELL, ”İSVEÇ’İN NORVEÇ SINIRINI KAPATMAsı GEÇİCİ ETKİ YAPABİLİR” Admin
Bu içerik 440 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Norveç’in kendi içinde kapanma ve İsveç’in sınırını kapatması geçici olarak gündeme alındı. Bu konuda İsveç Radyosu sabah programı P1’e konuşan devlet epidemiyoloğu Anders Tegnell, ”Kapalı bir sınır daha kısa bir süre etkili olabilir. Biz, güvensiz bir durumda olduğunuz ve ne kadar tehlikeli olduğunu bilmediğiniz bir virüs varyantı nedeniyle farklı önlemler alınabilir. Öyleyse bu makul bir önlem olabilir” diyor.

Anders Tegnell, virüsün İsveç’te henüz keşfedilmemiş olduğu kişiler olabilir derken, ” İsveç çevresinde keşfedilmemiş birkaç vaka olması muhtemeldir. İsveç'te bulduğumuzdan daha fazla vakamız olması muhtemeldir. Bunun ne kadar kapsamlı olduğunu bilmek zor. Her zaman gördüğünüze göre hareket etmelisiniz. Şimdi bulunanların etrafındaki enfeksiyonu araştırıyoruz ve izliyoruz. Şimdiye kadar, kapsamlı bir enfeksiyon zinciri bulamadık” ifadelerini kullanıyor.

Tegnell, çalışmalara ilişkin olarak, ” Evet, gelişmeleri sürekli takip ediyoruz ve yaygınlaştıkça daha fazla kısıtlama ekledik. Ve temelde aynı şeyden bahsediyoruz: enfeksiyonun yayılmasını olabildiğince düşük tutmak. O zaman yavaş yavaş daha fazla harekete geçmelisin. Ama her şeyden önce, temel önlemlerin işe yaramasını sağlamakla önemlidir. En iyi çalıştığını bildiğimiz şeyler bunlar. Evden çalışmak ve mesafenizi korumak. Büyük farkı yaratanlar onlar” yorumunu yapıyor.

Anders Tegnell Devlet Epidemiyoloğu İsveç Norveç sınır kapatma İngiliz virüsü Mutasyon Enfeksiyon
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ