TECAVÜZCÜ PAPAZ TUTUKLANDI

Stockholm’un kuzey semtlerinden birinde sakin bir yaşam süren papazın tecavüzcü olduğunu eşi polise bildirdi. Papaz, tecavüzlerini karısına anlatınca yakayı ele verdi. Uppsala kentinde ve Stockholm’un kuzey semti Täby’de gerçekleştirdiği eylemlerinden dolayı tutuklandı.

TECAVÜZCÜ PAPAZ TUTUKLANDI
TECAVÜZCÜ PAPAZ TUTUKLANDI Admin
Bu içerik 784 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

30’lu yaşlardaki papaz Stockholm’un kuzey semtlerinin birinde serbest bir kilisede papazlık yapıyordu. Evli ve çocuk sahibiydi. Kilisede ayinler yönetiyor ve kilise mensuplarına vaazlar veriyordu. Papazın oldukça sakin görünen bir yaşamı vardı. İnsanlarla iletişimde bir sıkıntısı yoktu. İnsanlar papazın ikili bir yaşama sahip olduğundan habersizdiler.

Papaz ilk tecavüzünü 2018 yazından Uppsala’nın Ekoln bölgesinde bir göl yakında gerçekleştiriyor. Bir kadına bıçak zoruyla tecavüz ediyor. Aynı eylemini bu kez de Stockholm’un Täby semtinde tekrarlıyor. Tecavüzlerin ardından günlük yaşamına aynı sakinlikte devam ediyor.

Papaz işlediği suçlarını karısına itiraf ediyor. Karısı bu durum karşısında çaresiz kalıyor ve durumu polise bildiriyor. Polis, papazı 23 Ocak günü orta İsveç’te bir yerleşim bölgesinde yakalayarak gözaltına alıyor. Sorgulamalar ve DNA testleri hep papazı gösteriyor. Bunun üzerine savcılıkça tutuklanıyor.

İsveç basına yansıyan haberlere göre, polisi alarma geçiren karısına yapılan saldırıları anlattığı söyleniyor. Papazın DNA'sı daha sonra 30 yaşındaki ve tecavüze uğrayan bir kadın alınan örneklele eşleşiyor.

Stockholm Polisi'nden Eva Nilsson Aftonbladet gazetesine, “Cumartesi gününden önceki gece bu kişi hakkında bilgi aldık ve o zaman gözaltına aldık. Olay sorunsuz geçti ve dün avukatı eşliğinde ifadesi alındı ve suçlamaları kabul etti” açıklamasını yapıyor.

Stockholm kuzey bölgesi başsavcısı Stefan Bergman, Expressen gazetesine, “30 yaşındaki papaz eylemleri işlediğini itiraf etti. Gerçek koşulları kabul etti ama sonra suç başlıkları hakkında itirazları oldu” diyor.

Ayrıca başsavcı Bergman, itirazlarının ne olduğunu söylemek istemiyor. Papazın daha başka suçlara karıştığından şüphelenilmiyor. Başsavcı Stefan Bergman, “Davada başka sorgulamalar yapılacak ve papazın mahkum olma ihtimali çok yüksektir. Aksi takdirde şaşırırdım. Bazı sorular eksik kaldı. İlk olarak, uygun bir soruşturma yapılmalıdır” değerlendirmesini yapıyor.

Stockholm Uppsala Täby Ekoln tecavüz papaz serbest kilise
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ