İSVEÇ’TE SON DÖRT GÜNÜN KORONA BİLANÇOSU

İsveç Halk Sağlığ Kurumu haftanın ilk basın toplantısında son dört gün içerisinde meydana gelen ve kayıtlara geçen korona bilançosunu açıkladı. Bu bilançoya göre hem yeni vakalarda hem de ölüm olaylarında düşüşler görülüyor.

İSVEÇ’TE SON DÖRT GÜNÜN KORONA BİLANÇOSU
İSVEÇ’TE SON DÖRT GÜNÜN KORONA BİLANÇOSU Admin
Bu içerik 506 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç Halk Sağlığ Kurumu’nun bugünkü basın toplantısında yaptığı açıklamaalra göre son dört gün içerisinde ölüm olaylarında 242 artışla genelde 11 247 ölüm olayı meydana geldi. Vaka saysı ise 9 123 yeni artışla 556 289 oldu. Hastanelerde 4 797 kişi tedavi görüyor ve bunlardan 267’si yoğun bakım ünitesinde bulunuyor. 27 Aralık 2020’den 25 Ocak 2021 tarihine kadar 192 700 kişiye de aşı uygulandı.

İsveç Halk Sağlığı Kurumu’nun epidemiyoloğu uzmanı Anders Tegnell, bugünkü basın toplantısında açarken şunları söyledi:

- Dünya durumunun nasıl geliştiğine dair resimlere bakıyoruz. Noel tatillerinin ardındanyayılım artıyor ama başlangıçtaki dönem kadar dramatik olmayan bir artış görüyoruz ama maalesef artmaya devam ediyor. Amerika vakanın büyük bir kısmına sahip, Avrupa ikinci sırada.

- Avrupa'da, hafta sonları sıçrayan, ancak prensipte istikrarlı bir düzeyde devam eden bir gelişmeye sahibiz. Bunu uzun zamandır görüyoruz. İsveç bu gelişmenin ortasında bir yerdedir.

- İsveç'te, giderek daha az sayıda vaka ile devam eden bir gelişmemiz var.

- Bu tüm yaş gruplarında vakalar var ama azalıyor. Belli yaş gruplarında hâlâ en fazla vaka var. Dağılım sabittir, tüm gruplarda düşüyor.

- Toplumda genel bir yayılmaya devam ettik. Bu bir uyarı işaretidir, eğer her yerdeyse, tekrar yükselmesi için davranışımızda sadece küçük değişikliklere ihtiyaç vardır.

- Yoğun bakım  vakalarının sayısı; tekrar azalmaya başladığına dair küçük sinyaller var.

- Ölümlerin nasıl ortaya çıktığına bakarsak, verileri toplamayı tamamladığımız haftalarda sürekli yüksek seviyedeyiz.

İsveç'te giderek daha fazla bölge için yavaş yavaş aydınlanmaya başlıyor. Aşağıda, Skåne'de hâlâ geniş bir dağılım var. Ancak ülkenin birçok yerinde hâlâ büyük bir yayılım var.

- Bu hiçbir şekilde bitmedi, ama her halükarda doğru yönde ilerliyor.

Anders Tegnell aşı konusunda da şunları dile getirdi “İsveç'teki aşı çalışmalarıyla ilgili olarak: Şu anda elimizde bir aşımızın olması iyi. Ciddi hastalıklara ve ölüme karşı koruyor. Aldığımız tüm sinyaller, aşının işe yaradığını gösteriiyor. Teslimatlar oldukça küçük ve maalesef belirli bir indirim aldık. Buna rağmen İsveç'te pek çok kişiyi aşılamayı başardık. Huzurevlerinde yaşayan çoğu insan şu anda en azından ilk doz aşıyı almıştır. COVID-19'a karşı toplam 192.700 aşı bildirilmiştir. Fakat rakam muhtemelen daha yüksektir. Daha fazla aşı olduğunu biliyoruz, sistemde biraz gecikme var” değerlendirmesini yaptı.

İsveç korona aşı İsveç Halk Sağlığı Kurumu Anders Tegnell
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ