GÖTEBORG’DA YAŞLI BAKIMEVİNDE KALAN KİŞİLERDEN 10 TANESİ İKİ DOZ AŞIYA KARŞI KORONAYA YAKALANDILAR

Göteborg'da bir yaşlı bakımevinde kalan 10 kişi korona için Pfizer aşısının birinci ve ikinci dozlarını almalarına karşın tekrar koronaya yakalandılar. Karolinska Enstitüsü’nde biyomedikal analiz profesörü Matti Sällberg'e göre bunda tuhaf bir şey yok: “Aşı hastalığa karşı korur - enfeksiyona değil” değerlendirmesini yapıyor.

GÖTEBORG’DA YAŞLI BAKIMEVİNDE KALAN KİŞİLERDEN 10 TANESİ İKİ DOZ AŞIYA KARŞI KORONAYA YAKALANDILAR
GÖTEBORG’DA YAŞLI BAKIMEVİNDE KALAN KİŞİLERDEN 10 TANESİ İKİ DOZ AŞIYA KARŞI KORONAYA YAKALANDILAR Admin
Bu içerik 432 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Göteborg, Sydväst 2 bölgesi yaşlı bakımevi müdürü Agneta Caderoth Åstedt  Vårt Göteborg adlı gazeteye, “Enfeksiyonun yaşlı bakımevinde aşı olan kişilere ne zaman bulaştığı anlamak için enfeksiyonu izleme süresine ihtiyacımız var. Enfeksiyon bu kişiler aşı olmadan önce kapmış olabilirler. Kurumumuzda enfeksiyon takibi başlatılmıştır. Hızlı ve verimli hareket ediyoruz ve enfeksiyonun yayılmasını nasıl sınırlayacağımıza dair rutinlerimiz var. Västra Götaland bölgesindeki bakım hijyeni ve enfeksiyon kontrolü ile birlikte araştırma yapıyoruz” diyor.

Aftonbladet gazetesine Karolinska Enstitüsü’nde biyomedikal analiz profesörü Matti Sällberg'e göre bunda tuhaf bir şey yok: “Aşı hastalığa karşı korur - enfeksiyona değil” değerlendirmesini yapıyor.

Yaşlı bakımevinde kalan kişiler ilk dozu 27 Aralık'ta alıyorlar ve birkaç kişi ilk dozunu 8 Ocak'ta alıyor. İlk dozu Aralık ayı sonunda alanlar, ikincisini 19 Ocak'ta alıyorlar. Aşı korumaya başlamadan önce enfeksiyonun kişilere bulaşmış olanaklıdır ve insanların ne zaman hastalandığını öğrenmek için enfeksiyon takibine devam edildiği belirtiliyor.

Agneta Caderoth Åstedt Bizim Göteborg (Vårt Göteborg ) adlı gazeteye devamla, “Çoğu insan bu koşullar altında kendini iyi hissediyor, ancak bu elbette bir endişe yarattı ve aşıya rağmen enfeksiyona yakalanmanın nasıl mümkün olduğunu merak ettik. Yaşlılarımız enfeksiyonun ortaya çıktığından beri dairelerinde karantina altında tutuluyorlar” yorumunu yapıyor.

 

İsveç Göteborg Yaşlı Bakımevi korona Covid-19 Sydväst 2 Bölge Agneta Caderoth Åstedt Vårt Göteborg Aftonbladet
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ