POLİS, DENİZ ARDA’NIN BULUNMASINDAN UMUDU KESTİ

İsveç’te deniz komanda subay olarak görev yapan Türk asıllı Deniz Arda’dan 3 aydır haber alınamıyor. Polisten bugün yapılan açıklamada “son izler üzerinde yaptığımız araştırmalar da sonuç vermedi” denildi.

POLİS, DENİZ ARDA’NIN BULUNMASINDAN UMUDU KESTİ
POLİS, DENİZ ARDA’NIN BULUNMASINDAN UMUDU KESTİ Admin
Bu içerik 996 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç'in başkenti Stockholm’de Deniz Komando Subayı olarak görev yapan Türk asıllı Deniz Arda'dan 3 aydır haber alınamıyor. Arda için aylardır yapılan tüm aramalara rağmen hala bir ipucuna ulaşılamadı. Polis aramaların sonuçsuz kalmasından dolayı bulmaktan umudu kesti.

Deniz Arda'nın Stockholm'de ortadan kaybolması, muazzam bir arama çabasına ve polis soruşturmasına yol açtı. Bir spor salonundan çıkarken mobesa kamera fotoğrafları, arkadaşlarla yapılan bir sohbet sohbeti ve görüntülenen bir Youtube klibinin dijital bir parçası son parçalar olarak belleklerde kaldı.

Kasım ayı başlarında ortadan kaybolmasından neredeyse üç ay sonra, 31 yaşındaki deniz komando subayının başına gelenlere ilişkin hâlâ bir yanıt yok. Stockholm polis bölgesi basın sözcüsü Mats Eriksson, “Çalışmalarımızda inanılmaz miktarda ipuçları aldık. Bu hafta son ipuçlarının yanıtları neticesiz kaldı. Artık elimizdeki tüm olanakları tükettiğimizi, tüm taşları kaldırdık ama sonuç yok” ifadelerini kullanıyor.söylüyor.

Uzman polis Mats Eriksson, “Bir ortadan kaybolmayı araştırıyorsanız, beş senaryo vardır. Gönüllü ortadan kaybolma, suç, kaza, hastalık ya da benzeri şeyler. Şu anda bunların hiçbirini kanıtlayacak hiçbir şeyimiz yok. Daha fazla gücümüz kalmadı” diyor.

Ortadan kaybolmanın ardından, polis kaçırma olayıyla ilgili bir ön soruşturma başlattı. Hâlâ kalan bir başlık var. Mats Eriksson, “Bunu, suçu göz ardı edemediğimiz için başlattık ve bir ön soruşturma yoluyla daha soruşturma önlemleri alabildik ve daha fazla araştırma fırsatı elde ettik” görüşünü ileri sürüyor.

İsveç Deniz Arda kayıp komando subay deniz subayı Stockholm Polisi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ