BANKA KARTI TOPLU TAŞIMA ARAÇLARINDA SL-KARTININ YERİNİ ALIYOR

İsveç Televizyonu SVT’nin haberine göre 2 Şubat'tan itibaren banka kartı otobüste, trende ya da metroda SL biletlerinin yerini alıyor. Toplu taiıma ücreti direk banka hesabınızdan çekiliyor. Bu tür uygulama halihazırda Londra, New York ve Brüksel dahil olmak üzere birçok büyük şehirde küresel olarak kullanılmaktadır. İskandinav bölgesinde ise yeni sistemi ilk uygulayan İsveç başlatmış oluyor.

BANKA KARTI TOPLU TAŞIMA ARAÇLARINDA SL-KARTININ YERİNİ ALIYOR
BANKA KARTI TOPLU TAŞIMA ARAÇLARINDA SL-KARTININ YERİNİ ALIYOR Admin
Bu içerik 958 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

SVT'ye konuşan Stockholm Trafik Bölge Kurulu üyesi Kristoffer Tamsons bu durumu, “Tüm banka kartlarının artık SL kartlarına dönüştüğü Stockholm'de toplu taşıma için tarihi bir adım” olarak değerlendiriyor.

Pratik anlamda bu, yolcuların Visa, Mastercard veya American Express kartlarını SL Erişim Kartlarıyla yaptıkları gibi kullanarak tek kişilik bilet alabilecekleri anlamına geliyor. Banka kartınızı kullandığınızda, para kullanıcının banka hesabından çekiliyor ve ardından 75 dakika boyunca SL ile seyahat edebiliyorsunuz. Seyahat edenler ayrıca Apple, Samsung ve Google Pay gibi dijital cüzdanları da kullanabiliyorlar.

Yetkililerin açıklamalarına göre, yeni sistem, test kullanıcıları tarafından Stockholm'un toplu taşıma araçlarında bir yıl boyunca gizlice test edildi. Yarın, 2 Şubat, kamuoyuna duyurulacak.

Kristoffer Tamsons, “Pandeminin olmadığı normal bir günde, SL'de 3 milyondan fazla yolculuk yapılıyordu. Stockholm toplu taşımacılığının bilet sistemleri ve seyahat için uluslararası bir standarda sahip olması gerektiğini açıkça hissediyoruz” yorumunu da yapıyor.

İsveç Toplu Taşıma bilet banka kartı ödeme SVT Stockholm Trafik Bölge Kurulu Kristoffer Tamsons Londra New York Brüksel
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Pembe     2021-02-02 Bence bu hiç iyi bir fikir değildir??? ????
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ