İSVEÇ’TE SON DÖRT GÜNÜN KORONA BİLANÇOSU

İsveç’te Cuma günden bu yana dört gündür açıklanmayan korona bilançosunda 224 kişi yaşamını yitirdi. 9 649 yeni vaka görüldü. Genel toplamda 11 815 kişi can kaybı ve 576 606 vaka sayısı kayıtlara geçti. Hastanelerde 4 819 kişi tedavi görürken bunlardan 240 tanesi yoğun bakım ünitelerinde bulunuyor. 256 978 kişiye de aşı uygulandı.

İSVEÇ’TE SON DÖRT GÜNÜN KORONA BİLANÇOSU
İSVEÇ’TE SON DÖRT GÜNÜN KORONA BİLANÇOSU Admin
Bu içerik 420 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç Halk Sağlığı Kurumu bugünkü basın toplntısınsa Bölüm Şefi Sara Byfors açıklamalarda bulundu. Byfors, “Dünyaya bir göz atıyoruz. Dünyanın büyük bir bölümünde salgın devam ediyor. Avrupa'daki farklı ülkelerde şu anda az ya da çok yaygın bir enfeksiyon yayılımı var. Noel öncesi ile hemen hemen aynı seviyedeyiz, dünya genelinde bir platoda bulunuyoruz. Pandeminin başlangıcından bu yana dünya genelinde toplamda yaklaşık 100 milyon enfeksiyon vakası rapor edilmiştir. Avrupa ve Birleşik Krallık'ta 18,8 milyon vaka bildirildi” değerlendirmesini yaptı.

Sara Byfors, covid-19’un  son haftalarda İsveç'te vaka sayısının azalması eğilimi devam ediyor. 3. ve 4. haftalar arasında 2. ile 3. haftalar arasında olduğu kadar büyük bir azalma yoktur. Hastanelerimizde Hem yoğun bakımda hem de düzenli hastane bakımında covid-19 açısından sağlık hizmetleri üzerinde hâlâ çok fazla baskı var”

İsveç Halk Sağlığı Kurumu Bölüm Şefi Sören Andersson, “Geçen haftanın sonlarında, Avrupa İlaç Ajansı (EMA), covid-19'a karşı üçüncü aşıyı onayladı. 65 yaş ve üstüne Astra Zeneca aşısını uygulamayacağız. Bu aşı 65 yaş altına uygulanacaktır. EMA, daha büyük yaş gruplarında korumayı belgeleyen yeterli veriye sahip değildir. Bize ulaşan verilere göre bugüne kadar 256.978 kişiye aşı yapıldı. Bu, 18 yaş üstü nüfusun yüzde 3,1'ine denk geliyor. Aşı kütüğü artık çalışıyor ve tüm bölgeler ona bağlı. Güzel görünüyor” açıklamalarında bulundu.

İsveç’in bütün ölgelerinde elde buluanan aşılar uygulanmaya devam ediliyor. Hiçbir bölgede aşılama durdurulmuş değildir.

İsveç Koronavirüs İsveç Halk Sağlığı Kurumu Sara Byfors Sören Andersson AstraZeneca aşı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ