BAŞBAKAN STEFAN LÖFVEN BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİBAŞBAKAN STEFAN LÖFVEN BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİ

İsveç Başbakanı Stefan Löfven kornavirüsü ve ortaya çıkan yeni varyantlar konusunda son gelişmeler ve alınan, alınacak önlemler konusunda Sosyal İşler Bakanı, Kültür ve Spor Bakanı, İsveç Halk Sağlığı Kurumu Genel Müdürüyle birlikte saat 13.15 sularında dijital bir basın toplantısı düzenledi.

BAŞBAKAN STEFAN LÖFVEN BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİBAŞBAKAN STEFAN LÖFVEN BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİ
BAŞBAKAN STEFAN LÖFVEN BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİBAŞBAKAN STEFAN LÖFVEN BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİ Admin
Bu içerik 407 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Başbakan Stefan Löfven dijital basın toplantısnda, ”Korona durumu hala çok ciddidir. Yeni mutasyona uğramış virüs formları nedeniyle durum hızla kötüleşebilir” görüşünü belirterek toplantıya başladı.

Başbakan Stefan Löfven, akşam 8'den sonra alkol servisini yasaklama kararının en az bir hafta süreyle tekrar uzatıldığını söyledi. Başbakan, ”Restoran şirketleri için zor bir mesaj olduğunu anlıyorum” dedi.

Hükümet salgının önünün alınamaması ve devam etmesi daha fazla kısıtlamaların getirilebileceği üzerinde çalıştıklarını söyledi. Bunlar, uzun yolculuklar söz konusu olduğunda, toplu taşıma araçlarında, trenler ve otobüsler için bağlayıcı enfeksiyon kontrol önlemleri gibi var olanlara yeni eklemeleri içerebileceği vurgulandı.

Sosyal İşler Bakanı Lena Hallengren, ”Şimdi de koyları, spor salonlarını ve restoranları kapatabilmek için hazırlanıyoruz. Hazırlıklı olmamız önemlidir. Yani bu sadece bir hazırlık. Gereksiz belediye faaliyetlerinin gelecekte de askıya alınabilecektir” dedi.

Kültür ve Spor Bakanı Amanda Lind, ”mağazalar ve spor salonları için geçerli olan bu tür kurallar altında faaliyet gösterebilmeleri için müzeler için de yeni kurallar hazırlıyoruz. Lise çağındaki gençler için de rölyefler yapılır. küçük çocuklar için geçerli olan kuralların aynısı olarak spor ve boş zaman etkinliklerine katılabilmeleri için de geçerli olacaktır. Farklı senaryolar için hazırlık yapma yükümlülüğümüz var, böylece bunları başlatma zamanının geldiğini değerlendirdiğimizde alınması gereken önlemlerimiz var” yorumunu yaptı.

İsveç Halk Sağlığı Kurumu Genel Müdürü Johan Carlson, ”Virajların bir şekilde düzlendiğini diyebiliriz ama, enfeksiyonun yayılmasının hâlâ kapsamlı olarak sürüyor. Aşı başlasa bile enfeksiyonun yayılması üzerindeki etkilerini görebilmemiz biraz zaman alacaktır. Önerileri es geçmeyelim. Kısıtlamalara uyumdaki küçük değişiklikler bile, artan temaslarla büyük sonuçlar doğurabilir. Mutasyona uğramış varyantın yayılmasıyla birlikte, ilkbaharda üçüncü bir dalgaya yol açabilir. Ve en güçlü durumda kötü olan da budur” değerlendirmesini yaptı.

İsveç Başbakan Basın Toplantısı koronavirüs alkol yasak Sosyal İşler Bakanı Lena Hallengren Kültür ve Spor Bakanı Amanda Lind İsveç Halk Sağlığı Kurumu Johan Carlson
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ