İSVEÇ’TE KORONADAN 89 ÖLÜM VAKASI VAR

İsveç Halk Sağlığı Kurumu bugünkü basın toplantısında devlet eğidemiyoloğu Anders Tegnell açıklamalarda bulundu. Basının sorularını yanıtladı. Bug,n sisteme işlenen 89 ölüm vakası gerçekleşti. 3 758 de yeni vaka görüldü.

İSVEÇ’TE KORONADAN 89 ÖLÜM VAKASI VAR
İSVEÇ’TE KORONADAN 89 ÖLÜM VAKASI VAR Admin
Bu içerik 462 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç Halk Sağlığı Kurumu haftada dört kez gerçekleitirdiği saat 14.00’de gerçekleştirdiği basın toplantılarının bugünkünde sisteme giren 89 yeni ölüm vakası, 3 758 yeni vaka olduğu ve genel toplamda 584 674 vaka ve 12 028 ölüm gerçekleştiği açıklandı. Hastanelerde 4 857 kişi tedavi görüyor ve bunlardan 227 tanesi yoğun bakım ünitelerinde bulunuyor. Yoğun bakım ünitelerindeki hasta sayısında düşüşler görülüyor. Salı günü 240 kişi yoğun bakımda bulunuyordu. İsveç nüfusuna göre vakalarda da düşüşler var 100 bin kişiye 657 dolaylarında olan vaka sayısı bugün 404 seviyelerine inmiş gözüküyor.

İsveç’te 276 008 kişiye aşı yapıldı ve bunlardan 44 370 tanesi 2. Dozu aldı. Devlet epidemiyoloğu Anders Tegnell, “ Bugün vakaların sayısını ve bu kadar çabuk gözden geçireceğiz. Geçmemiz gereken daha birçok şey var. Dünyada belli bir düşüş. Maalesef dünyada oldukça sabit bir seviye. AB genelindeki grafiğe baktığınızda aynı şeyi görebilirsiniz. Bazı ülkeler yükselir, bazıları düşer. Şu anda karışık bir komposto. Herkes sağlık sistemleri üzerinde ağır bir baskı altındadır.İsveç'te olumlu bir gelişme yaşıyoruz, ancak bu yüksek bir seviyede kalıyor. Şimdi burada hızlı bir şekilde göstereceğimiz üç olası senaryo geliştirdik. Bunlar senaryo, tahmin yok. Bölgeler için planlama temeli olarak olası gelişmeler. Senaryolar arasında değişen, birbirimizle olan temaslarımızdır” dedi.

Ayrıca üzerinde son haftada konuşulmaya başlanan üçüncü dalga konusunda da İsveç Halk Sağlığı Dairesi'nde devlet epidemiyoloğu Anders Tegnell: “Gerçekten düzgün bir şekilde tutunmazsak, üçüncü bir dalga için büyük bir risk var. Enfeksiyonun yayılmasını azaltmak için uyguladığımız kısıtlamalara ihtiyaç olduğunu gösteriyor. Üç senarya üzeride duruyoruz.

Üç senaryo şunlardır:

Senaryo 0: Noel ve Yeni Yıl tatilleri ile aynı düşük temas seviyesi.

Senaryo 1: Temas seviyelerinde yavaş artış.

O zaman aşağı doğru yavaş bir eğri değil, düzleşme elde ederiz. Bu senaryoda mutasyona uğramış virüsler önemli ölçüde artmaz.

Senaryo 3: Artan iletişim seviyesi.

O zaman uygun bir üçüncü dalga riski artar. Birkaç hafta içinde nispeten yakında başlayabilir. Bu senaryoda, mutasyona uğramış varyantlar artar” diyor.

Anders Tegnell devamla, “ Aşılama çalışmalarında artık uzun bir yol kat ettik ve tamamen olmasa da büyük ölçüde 1. aşamayı yönettik. Şimdi hala sonraki iki aşama hakkında nasıl düşündüğümüzü iletmek istiyoruz. Sonraki aşamada biraz değiştik, yaşı 65'e indirdik çünkü veriler o zaman ciddi bir şekilde hastalanma riskiniz olduğunu gösteriyor. Ayrıca, LSS veya yardım tazminatı ve sağlık ve tıbbi bakım ve bakım personeline göre müdahalelerde bulunan kişilerin yanı sıra, belirli hastalıkları ve rahatsızlıkları olan kişilerin yanı sıra ev içi temasları olan kişileri de içerir” değerlendirmesini de yapıyor.

İsveç koronavirüs İsveç Halk Sağlığı Kurumu devlet Eğidemiyoloğu Anders Tegnell aşı senaryo AB
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ