İSVEÇ’TE HÜKÜMETTE DEĞİŞİKLİK YAPILDI

Başbakan Stefan Löfven bu sabah düzenlediği basın toplantısında hükümetteki değişiklikleri anlattı ve yeni bakanları, görevlerini tanıttı. Stefan Löfven, yeni hükümetini Per Bolund'un (milletvekili) yeni Çevre ve İklim Bakanı ve Başbakan Yardımcısı olacağını söyledi. Yeni gelen bakanlar Yeşiller Partisi'nden Märta Stenevi ve Per Olsson Fridh oldu.

İSVEÇ’TE HÜKÜMETTE DEĞİŞİKLİK YAPILDI
İSVEÇ’TE HÜKÜMETTE DEĞİŞİKLİK YAPILDI Admin
Bu içerik 694 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Çevre Partisi / Yeşiller’de Eşgüdüm Başkanının değişmesi ve iki bakanın görevlerini bırakması üzerine hükümette yeni atamalar yapıldı. Maliye ve İskan Bakını olan Per Bolund, İklim ve Çevre Bakanı ve Başbakan Yardımcısı oldu. Per Bolund Yeşiller’de Eşgüdüm Başkanlığını da sürdürüyor.

Yeni hükümet şu şekilde biçimlendi.

Yeşiller’de yeni eşgüdüm başkanlığına seçilen Märta Stenevi, Cinsiyet Eşitliği ve Konut Bakanı oldu. Märta Stenevi, daha önce Malmö 2016-2019'da belediye meclis üyesi ve ardından 2019 – 2021 Çevre Partisi’nin Genel Sekreteriliğin bulundu.

Çevre Partisi’nden Per Olsson Fridh, Uluslararası Kalkınma Çalışmaları Bakanı oldu. Olsson Fridh, geçen Noel'de istifa eden, Kalkınma Yardımı Bakanı Peter Eriksson'un danışmanıydı.

Åsa Lindhagen, Finansal Piyasalar Bakanı oldu. Lindhagen daha önce Cinsiyet Eşitliği Bakanıydı. Ayni zamanda  Maliye Bakan Yardımcısı oldu.

İsveç Başbakan Stefan Löfven hükümet değişiklik Bo Perlund Märta Stenevi Per Olsson Fridh Åsa Lindhagen Çevre Partisi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ