KORONANIN MUTASYONA UĞRAMIŞ İKİ YENİ ÇEŞİDİ KEŞFEDİLDİ

Kornavirüsünün İngiltere’de iki yeni mutasyona uğramış varyantına rastlandı. Sky News’ün haberine göre, biri Bristol'da, diğeri Liverpool'da bulundu. İngiliz yetkililer, birincisini "rahatsız edici" olarak tanımlandı. Bu iki yeni virüs varyantınlarından toplam 76 vaka görüldüğü belirtildi.

KORONANIN MUTASYONA UĞRAMIŞ İKİ YENİ ÇEŞİDİ KEŞFEDİLDİ
KORONANIN MUTASYONA UĞRAMIŞ İKİ YENİ ÇEŞİDİ KEŞFEDİLDİ Admin
Bu içerik 505 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İngiltere'de koronavirüsün iki yeni çeşidi belirlendi. Yeni virüsün Güney Afrika ve Brezilya'da keşfedilen mutasyonlarla bazı benzerlikleri ileri sürüldü. İngiliz hükümetinin virüs komitesi, yeni varyantlardan birinin endişe verici olarak sınıflandırıldığını duyurdu.

Bugüne kadar, Birleşik Krallık'ta yeni varyantlara sahip 76 hastalık vakası kayıtlara geçti. Endişe verici virüs mutasyonu ilk olarak Bristol'de tespit edilirken, diğeri Liverpool'da tespit edildi ve halen bu virüsler üzerinde araştırmalar sürüyor..

Yeni varyantların her ikisi de, Güney Afrika ve Brezilya virüs varyantlarında gözlemlenen ve uluslararası ölçekte endişe yaratan sözde başak proteininde aynı mutasyona sahip. Başak proteini, virüsün vücut hücrelerine girmek için kullandığı yöntemdir. Mutasyona rağmen, İngiliz yetkililer aşının yeni varyantlarına karşı emin olduklarını söylüyorlar.

Koronavirüs İngiltere Mutasyon iki varyant Bristol Liverpool Güney Afrika Brezilya Pandemi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ