İSVEÇ KORONA VAKA SAYISINDA 600 BİNİ GEÇTİ

İsveç Halk sağlığı Kurumu’nun bugünkü basın toplantısında koronavirüsüne ilişkin güncel bilgiler paylaşıldı. Bugün sisteme geç giren verilerle birlikte 4 070 yeni vaka tespit edildi. Bu sayıyla birlikte İsveç genelinde ilk günden bu yana 600 244 vaka meydana geldi. 138 artışla 12 326 kişi yaşamını yitirdi. Hastanelerde 4 965 kişi de tedavi görüyor.

İSVEÇ KORONA VAKA SAYISINDA 600 BİNİ GEÇTİ
İSVEÇ KORONA VAKA SAYISINDA 600 BİNİ GEÇTİ Admin
Bu içerik 380 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

AB’nin sözleşme imzaladığı aşı üreten ilaç firmalarında ortaya çıkan dağıtım gecikmelerinin kabul edilemez olduğu görüşünü ileri süren aşı eşgüdüm koordinatörleri ve devlet eğidemiyoloğu Anders tegnell, “Gittikçe zorlaşan bir durum var. Sevkiyatları ne kadar ertelerseniz, nisan ve mayıs aylarının sonunda oldukça kısa bir sürede o kadar çok hızlı aşılama yapmanız gerekecektir. Sorun, çok fazla zaman baskısı yaşadığınızda bunun için zamanınız olup olmadığıdır. Daha da kötüleşecek. Bizim değerlendirmemiz hâlâ mümkün olduğu yönünde. Ama dediğim gibi, her değiştiğinde daha da zorlaşıyor” görüşünü dile getiriyor.

Aşı eşgüdüm koordinatörü Richard Bergström, bölgelerden gelen gecikmiş dağıtımlara tepkileri anladığını söylüyerek, “Planlanan dağıtımların gecikmesi olsukça can sıkıcıdır. Bu durumda firmalar kapasitelerini üç kat artıracaklardı. Bize bunu üç hafta önce İsveç Televizyonu’nun (SVT) haberlerinde anlattılar. Ne yazık ki, bunun ne zaman, nerede ve nasıl olacağı hakkında konuşmakta pek iyi değiller” ifadelerine yer veriyor.

Ayrıca Bergström, “Dağıtım hacimlerinin yalnızca ertelendiğini ve Mart ayında ulaştıracaklarını söylüyorlar. Ama bunu durumu iki ya da üç gün önce öğrenmek hoş değil. Bu kabul edilemez” diyor.

İsveçli yetkililer aşılamanın büyük çaplı olarak öncelikle risk gruplarında olmak üzere haziran ayı ortasına kadar bitirileceği görüşününde olduklarını söylüyorlar.

İsveç’in kuzey bölgesinin batı kesiminde virüste hızlı bir artış gözleniyor. Ayrıca, haftaya başlayacak olan spor tatili de yetkilileri korkutuyor.

İsveç koronavirüs İsveç Halk Sağlığı Kurumu Anders Tegnell Richard Bergström
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ